השתפר מצבו של הילד יוסף אל-עוזייל בן ה-7 שנפצע אתמול (שבת) מירי תועה ברהט. לידי N12 הגיע תיעוד חילופי האש בין שתי החמולות בעיר, שהובילו לפציעתו של יוסף. "הייתי במכונית וירו על המכונית - ופגע בי כדור", הוא מספר.

הסכסוך האלים בין שתי המשפחות ברהט נמשך כל סוף השבוע. שיאו במרדף ובקרב יריות בכביש ראשי ברהט. המשטרה עצרה חשוד בן 30 בחשד למעורבות בתקרית הירי וכעבור כמה שעות הוא שוחררו.

המורות מבית הספר הגיעו היום לבקר את יוסף בבית החולים. "לא ידענו מאיפה באו עלינו היריות", שחזרה אימו היבה את האירוע. "היו 3 כדורים בתוך הרכב. אני מסתכלת עליהם, הילדה הגדולה היא מושכת לי את החולצה. אני רואה שהוא מדמם כמו צינור של דם".

היבה היא פעילה חברתית במיזמים נגד אלימות. אביו סמיר עובד במחלקת התרבות ברהט, כך שמדובר במשפחה ללא קשר לקרב החמולות. "שתקפיד המשטרה לטפל באמת בוונדליזם", ציינה היבה. "באנשים שיורים ובלי להרגיש באנשים אחרים, בלי להרגיש בילדים קטנים, בלי להרגיש במשפחות. זה קרה איתנו, אחר כך זה יקרה עם משפחות אחרות".

ד"ר זכי עאסי, מנהל המחלקה לכירורגיית ילדים במרכז סבן לילדים בסורוקה, הגדיר כ"נס" את מצבו הבריאות של יוסף בן ה-7: "באמת העיקר האיברים בצוואר לא נפגעו. יש איזושהי חבלה גרמית קלה".

כמויות ענק של נשק בלתי-חוקי בידי מיליציות חמושות בנגב וקרבות החמולות הן תופעה מטרידה שהולכת ומתחזקת. רק לפני שבוע תינוק בן חודש וחצי ואימו מהפזורה נפצעו באירוע דומה של ירי תועה. אם ממשלת ישראל לא תתעורר, ילדים נוספים, יהודים ובדואים כאחד, צפויים להמשיך ולשלם את המחיר.