כל חטאו של עמנואל שמואלביץ', בן 70 מבאר שבע, היה שהעז לבקש קצת שקט בכניסה לבניין מגוריו. זה הספיק לנער בן 15 שהיה שם עם קבוצה של נערות, לעמוד על הספה, לצאת ואז לחזור ולהכות אותו באכזריות בבעיטות ובאגרופים מול אשתו ההמומה. מצלמות האבטחה של הבניין הצליחו לקלוט את התקיפה האכזרית וסייעו בזיהוי החשוד - שלבסוף הוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפה.

"הצעירים האלה נכנסו לבניין, ישר לספה, והתחילו שם לצעוק ולהשתולל", משחזר עמנואל. "אמרתי: 'ילדים, אני מבקש לצאת מהבניין, בגלל שאתם לא מהבניין'. אז הבחור הזה, אני התקרבתי אליו, הוא קם על הספה ונתן לי אגרוף בצד ימין של הפנים, מתחת לעין".

עמנואל שמואלביץ', תושב באר שבע שהותקף (צילום: חדשות 12)
עמנואל שמואלביץ', תושב באר שבע שהותקף | צילום: חדשות 12

עובר אורח שנקלע למקום התקשר למשטרה וסיפר על התקיפה החריגה. "יש לנו בלובי, כמה כורסאות כאלה, וישבו פה חבר'ה שהם לא מהבניין, אחד הדיירים פה ביקש מהם שילכו, ואחד מהחבר'ה שישב פה התחיל לתת לו אגרוף לפנים", הוא נשמע מדווח למשטרה.

עד הראייה סיפר למשטרה שהוא מזהה חלק מהמעורבים מסיפור אחר שהתרחש בבאר שבע, שבוע קודם לכן, ונודע לציבור כהתעללות בנערה בתיכון. "ראיתי את הבנות שישבו פה פשוט יוצאות מפה והן גם הנערות של הראש של הילדה הזאת, שהן שפכו עליה את הסבון".

מאז האירוע שבו נפצע בפניו, עמנואל חושש לצאת מביתו מחשש לפגוש בנערים אלימים נוספים. "אני הייתי בשוק בגלל שקודם כל אני בחיים לא התרגלתי שכבן-אדם מבוגר, ילד מרים עליי את היד", הוא אומר.

עו"ד רון דמרי, שמייצג את עמנואל, מוסיף: "אין פה שום סיבה, בן-אדם מבוגר מעיר לך על התנהגות שהיא לא מקובלת, שאתה מניח רגליים על ספות, אני לא אגיד לך שזה חריג בנוף. והיום, תחושת הביטחון של האזרחים נפגעת מכל אירוע כזה".

עם קבלת הדיווח המשטרה פתחה בחקירה. בלשי מחלק הנוער מתחנת באר שבע איתרו את הנער והוא נעצר. "מיד עם קבלת האירוע צוותים של מחלק הנוער הגיעו למקום, הורדו מצלמות מתוך הבניין, בוצע זיהוי של החשוד, ומעצר באותו יום של החשודות", סיפר רס"ב יצחק ליריאח, ממחלק הנוער בתחנה.