שבועיים עברו מאז שהוגש כתב אישום בגין רצח יזם הנדל"ן ואיש העסקים אלדד פרי - והיום (שישי) מתפרסמים חלקים מחומרי החקירה בפרשה. בכתב האישום צוין שהנאשם דניאל קדר תכנן את הרצח של איש העסקים לפרטי פרטים וניהל חקירה סמויה משלו. בסרטון שצולם כמה חודשים לפני הרצח נראה קדר מגיע במכוניתו הפרטית, מאזדה לבנה, סמוך לביתו של פרי, ומבצע מעקב ותצפית על ביתו. בסרטון נוסף נראה קידר מגיע עם אופנוע ייחודי לזירת הרצח.

הודעה שכתב קדר באחת מקבוצות הרכישה:

"דניאל קדר לא נכנע לסחטנות ולא אומר 'גשם' כשיורקים עליו. הייתי רוצה לראות מי מביניכם היה מקבל בשוויון נפש שתי דירות ששוכבות כאבן שאין לה הופכין יותר משנתיים אצל פרי. דרך אגב, כששאלתי למה לא משלמים את האגרות, הרי המשלמים מראש הזרימו הרבה יותר כסף מאלה שלא הזרימו לו 58%, תשובתם הייתה שאין קשר והכסף של המשלמים מראש לא הולך לקבוצה כי אם לפרי כהשקעה. אז הבנתם? מצד אחד הם נאחזים ב'קבוצת רכישה', ומצד שני הם מכניסים את הכסף לכיסם. השורה התחתונה: הם שודדים אותנו לאור יום ומנסים לפלג אותנו בשיטת הפרד ומשול. התגובות שלכם כלפיי בדיוק משרתות את פרי. תמשיכו להתכופף. אני לא עם המתכופפים".

למרות שחוקרי המשטרה הטיחו בפניו את הראיות האלה, קדר ממשיך גם אחרי הגשת כתב האישום לדבוק בגרסתו ומכחיש את ביצוע הרצח. גם עורכי דינו ששי גז ועידן שני אמרו ל-N12: "אנחנו נהיה הרבה יותר חכמים כשכל חומרי החקירה יהיו בידינו, אבל מרשנו ממשיך לדבוק בגרסתו ומכחיש את הרצח שמייחסים לו הפרקליטות והמשטרה".

עו"ד ששי גז (צילום: חדשות 2)
"נהיה חכמים יותר כשכל חומרי החקירה יהיו בידינו". עו"ד ששי גז | צילום: חדשות 2
עו"ד עידן שני, סנגורו של דניאל קדר‎
עורך הדין עידן שני

בכתב האישום שהוגש נגד דניאל קדר, בן 64 מראשון לציון, הוא הואשם ברצח בנסיבות מחמירות לאחר שהגיע רכוב על אופנוע לבית הכנסת שבו התפלל פרי, וירה בו מטווח קצר שבעה כדורים בראש, בחזה, בגב, בזרוע ובירך. בתום הירי הוא נמלט מהמקום על אופנועו. המניע למעשה: אכזבתו מפרויקט נדל"ן של פרי שבו השקיע.

קדר נעצר אחרי שהמשטרה שללה את מעורבותם של ארגוני פשע והחליטה למקד את החקירה בבעלי הדירות בפרויקטים של פרי. לבסוף הגיעו לקדר, שרכש שתי דירות במסגרת פרויקט בלוד תמורת חמישה מיליון שקלים. העובדה שקדר רוכב על אופנוע כבד וייחודי ונמנה עם חובבי אקדחים - הידקה את הטבעת סביבו. בחיפוש בביתו אכן מצאו השוטרים אקדח שאותו שלחו לבדיקה בליסטית, בניסיון להבין אם זה כלי הנשק ששימש לרצח של פרי.