כ-18 שעות שעות מאז החיסול של יזם הנדל"ן אלדד פרי, ולמשטרה אין עד כה חשוד - מבחינתה החיסול הזה בגדר תעלומה. גורם המקורב לחקירה סיפר שהם יודעים לשרטט את מסלול ההגעה של המחסל עד לפתח בית הכנסת, כך נחשף הערב (שישי) ב"אולפן שישי". על פי הגורם, המחסל הגיע לבד, רכוב על גבי קטנוע, המתין לאלדד פרי - ניגש אליו וירה בו מטווח קצר בין 6 ל-8 כדורים.

בידי המשטרה הקלטה ממצלמות האבטחה שמתעדות את הימלטות של רוכב הקטנוע. כעת יש מצוד נרחב אחר אותו חשוד. לפי שעה, למשטרה יש 2 כיווני חקירה - הראשון, שהחיסול אירע על רקע חובות כספיים לארגון פשע, והשני חיסול על רקע אישי. אבל עדיין אין קצה חוט של ממש.

אלדד פרי (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
אלדד פרי | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

חשוב לציין שהרצח הוא רצח חריג, יש צו איסור פרסום אבל לא חוסה תחתיו מידע כי המשטרה מגששת באפלה. אלדד פרי הוא יזם שבנה את עצמו "ב-10 אצבעות". לפני עשור הוא פרץ לתודעה הציבורית עם כמה עסקאות מוצלחות. הוא התמחה בקבוצות רכישה ושיווק בראוותנות פרויקטים.

עוד לפני הקריסה של החברה פרסמנו בחדשות 12 שורת תחקירים על התנהלות בעייתית של החברה, ופנינו אליו כמה פעמים. פרי טען תמיד שהכול תקין, אבל הבועה הזאת התפוצצה בספטמבר 2020. גם אלדד פרי עצמו וגם קבוצת הרכישה שלו שקעו בחובות של מיליוני שקלים. חלק מהחובות היו לגורמים שונים בשוק האפור, עם זאת גורמים בחברה אומרים שמעולם לא שמעו על איומים ברצח כלפיו.

"למיטב ידיעתנו לא היו איומים", אמר הערב באולפן עורך דינו של פרי, בני כץ. "אני עדיין המום, לא יודע אם אני יותר כואב או יותר המום. הוא לא היה נשמע לי מודאג. הוא היה מאוד ענייני, הוא מודאג כי הוא רוצה להחזיר את הנכסים אבל טען כל הזמן שהכול בסדר".

כץ הוסיף: "המשרד שלנו מלווה הרבה מאוד ארגונים. את אלדד ליווינו וניסנו לאתר את כל הסיכונים ולא מצאנו סיכונים רלוונטיים. אני לא התעסקתי באורח החיים שלו. מדובר בחור שהשקיע את כל הונו וכל זמנו כדי לצאת מהמשבר. לא ידוע לי אם הוא לווה כספים מהשוק האפור. לדעתי יכול להיות שאנחנו הולכים כאן רחוק מדי".

רצח יזם הנדל"ן אלדד פרי  (צילום: פלאש/90 )
זירת חיסול יזם הנדל"ן אלדד פרי | צילום: פלאש/90

לפנות בוקר דווח שפרי נורה למוות ברחובות סמוך לבית הכנסת שבו נהג להתפלל. כוחות משטרה הגיעו לזירה ברחוב מרדכי בשיסט והחלו לבחון את נסיבות האירוע. כבר הבוקר דווח כי אחד מכיווני החקירה הוא הסתבכות של הקורבן בחובות כספיים או על רקע סכסוך עסקי.