עוד מקרה אלימות בדרום: אוטובוס קו 790 של אגד שעשה את דרכו לאילת נרגם הלילה (בין שני לשלישי) באבנים על ידי פורעים בשעה שנסע בכביש 25. בסרטון שהפיץ ארגון נהגי האוטובוסים בישראל, נראה האוטובוס נוסע עם חלון שבור לחלוטין ורסיסי זכוכית מפוזרים על רצפתו.

פורעים יידו אבנים על אוטובוס בדרך לאילת
זכוכיות על רצפת האוטובוס

"יש לעצור את הטרור נגד הנהגים והאוטובוסים", נמסר מארגון נהגי האוטובוסים בישראל בעקבות התקיפה. "מקרה חמור זה יכול היה להסתיים עם הרוגים רבים ורק בזכות תושיית הנהג נמנע אסון כבד".

אלפי מקרים בשנה

על פי נתוני הארגון, בשנת 2020 דיווחו נהגי האוטובוסים בישראל על 3,644 מקרים של אלימות פיזית. בארגון הנהגים מציינים כי ההערכה היא שרק 47% מהמקרים דווחו, ולכן מספר המקרים בפועל מוערך ביותר מ-7,000. כמו כן, 40% מהנהגים דיווחו שחוו אלימות פיזית במהלך עבודתם בשנת 2020, ו-19% מהם דיווחו שחוו 3 מקרים או יותר.

עוד הוסיפו מטעום ארגון נהגי האוטובוסים כי "רק הכרה בנהגי האוטובוסים כעובדי ציבור תוכל לשמור על חייהם ועל חיי הנוסעים ותגרום לכך שתוקפי נהגים ונוסעים ישבו מאחורי סורג ובריח. האוטובוסים הם סמל ולכן תוקפים אותם ואת הנהגים".

מקרה זה מצטרף לשורה של תקריות אלימות כלפי נהגי אוטובוסים שעליהן דווח בתקשורת. בחודש אפריל דיווחנו כי תושבת מזכת בתיה בן 51 נאשם בכך שתקף נהג בבעיטות ובאגרופים בעקבות ויכוח בכביש. באותו החודש גם הוצת אוטובוס בשכונת עיסאוויה במזרח ירושלים. לפני כשנה וחצי אף הוחלט במשרד התחבורה להתקין מחיצות לכלל נהגי האוטובוס, אך נראה כי לא די בכך כדי להביא להפסקת האלימות נהג הנהגים.