לאחר שוועדת השחרורים קבעה היום (רביעי) כי צבי גור, שחטף ורצח את הילד אורון ירדן ז"ל ב-1980, ישוחרר מהכלא על תנאי - היא החליטה לאשר את בקשת הפרקליטות והורתה לעכב את ההחלטה. בתוך כך, השחרור יידחה בשבוע, עד שהפרקליטות תכריע אם לערער על ההחלטה.

בצוהריים הוחלט כי השחרור יהיה תקף עד 9 בנובמבר - אז אם מצבו הבריאותי של גור יאפשר, יתקיים דיון נוסף. אחיו של אורון, רועי ירדן, הביע תסכול על הכוונה לשחרר את גור ואמר ל-N12: "אכזבה גדולה". ‎

"לאחר שעיינתי בחומר שלפני ובתגובות הצדדים, אני מחליטה לשחרר את האסיר באופן ארעי על פי סמכותי", כתבה גבאי בהחלטתה לעכב את ההחלטה. "ככל שמצבו הרפואי של האסיר יאפשר את שחרורו מבית החולים, תימסר על כך הודעה מטעם בית החולים וייקבע דיון לאלתר. האסיר לא ישוחרר מבית החולים שבו הוא מאושפז עתה לפני שיתקיים דיון ותתקבל החלטה בבקשה לשחרור מטעמים רפואיים".

ועדת השחרורים דחתה אתמול את הדיון בנושא לאחר שביקשה מסכמים רפואיים נוספים מבית החולים. "החלטת כבוד השופטת להמתין לתגובת הפרקליטות עד מחר בשעה 13, הינה אכזרית נטולת כל הגיון של צדק", אמר אתמול סנגורו של גור, עו"ד אייל אלון. "רופא שב״ס שהוא הגורם המוסמך על פי חוק שחרור על תנאי לבקש שחרור ממניעים רפואיים קובע, לצבי גור נשארו כמה שעות לחיות, וכבוד השופטת נותנת לתגובה עד מחר?".

בדצמבר 2020, כבר ביקש גור להשתחרר מהכלא בשל מצבו הרפואי, אלא שאז סירבה הוועדה לבקשתו. הסיבות לדחייה על פי הוועדה – חשש מפגיעה באמון הציבור ובמשפחת קורבן הרצח וכן אי הפנמה של האסיר את חומרת מעשיו.