כתב האישום יתוקן? העוזרת של ארנון מילצ'ן ועדת התביעה בתיק 1000, הדס קליין, מסרה מידע חדש ורלוונטי שלא היה ידוע לתביעה קודם לכן - כך מסרה היום (שני) הפרקליטות. קליין העידה במשטרה בין השאר על תכשיטים בשווי עשרות אלפי דולרים שהועברו לשרה נתניהו מאת אנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר.

לטענת הפרקליטות, המידע החדש שמסרה קליין לא קשור לעדותו של עד המדינה ניר חפץ בתיק 4000, שאמורה הייתה להתחיל כבר מחר, ולכן היא לא תתנגד לדחות את עדותו עד ל-22.11. בעקבות המידע החדש והודעת הפרקליטות, פרקליטי נתניהו הגישו בקשה לדחות את עדותו של חפץ. בית המשפט הודיע לצדדים כי ידון בבקשה מחר, אך עליהם להיערך לכך שהעדות לא תידחה. 

עדת המפתח בתיק 1000 ,הדס קליין (צילום: חדשות)
מסרה מידע חדש. העוזרת של מילצ'ן, הדס קליין | צילום: חדשות

על פי דיווח ב"הארץ", קליין מסרה בעדותה במשטרה שמדובר בתכשיטים בשווי של כ-45 אלף דולר שהועברו. קליין העידה, כך על פי הדיווח, שהתכשיטים והתיקים נמסרו לבקשת שרה נתניהו לכבוד אירוע אישי. כשנשאלה על ידי החוקרים מדוע לא מסרה עד כה את המידע, היא הסבירה שעורך דינה באותה תקופה, בועז בן צור, שהיום מייצג את ראש הממשלה לשעבר נתניהו, תדרך אותה רק להשיב לשאלות ישירות של החוקרים ולא לנדב מידע מרצונה - וכעת עם התפתחות הדיונים במשפט היא נזכרה בפרטים הללו.

מהפרקליטות נמסר כי המידע רלוונטי שמסרה קליין שלא היה ידוע לתביעה קודם לכן. לאור הדברים, ובאישור היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, נגבו ממנה הודעות משלימות במשטרה ובוצעו מספר פעולות חקירה ממוקדות נוספות, כולל אחת שבוצעה היום בבוקר.

עוד נמסר כי בשל החשש מסיכול החקירה או משיבוש שלה הוצא צו איסור פרסום על עצם ביצוען של פעולות חקירה, ולא ניתן היה לעדכן עד כה בעניינן. הודעה נמסרת לפיכך לבית המשפט, וחומרי החקירה יועברו לנאשמים כמקובל ובהקדם.

נתניהו מילצ'ן בעבר (צילום: פלאש 90, חדשות)
איש העסקים ארנון מילצ'ן וראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו | צילום: פלאש 90, חדשות

אם העדות של קליין תתברר כנכונה, לא מן הנמנע שהפרקליטות תצטרך לשקול לתקן את כתב האישום. אם ניקח בחשבון שחלק מהאישום בתיק 1000 הם סיגרים בשווי 250 אלף שקלים שקיבל לכאורה נתניהו לאורך שנים, ודאי שתכשיטים בשווי עשרות אלפי דולרים הם תוספת משמעותית, ואולי דרמטית, באישום.

בעקבות הפרסומים, נתניהו הגיש בקשה דחופה לבית המשפט שיורה על הפרקליטות לחקור "את מה שנחזרה להיות שטף הדלפות לתקשורת". בבקשה שהוגשה, טען נתניהו: "מדובר בהדלפה חמורה של חומרי חקירה שלא נמצאים בידי הסנגוריה ולכן ברור כי מקור ההדלפה הוא במאשימה או באחד מעדיה. הדלפות שמזהמות לחלוטין את ההליך המשפטי. אין לקבל מצב בו ההגנה תלמד על אודות פרטי השלמת החקירה החריגה שהתבצעה מהתקשורת, משברי ידיעות ורסיסי מידע. בנסיבות אלה, וכפי שיפורט להלן, מתבקש בית המשפט הנכבד להורות למאשימה לחקור לאלתר את הדלפת הפרטים על אודות השלמות החקירה, ובפרט על אודות זהות המדליף".

מסביבת משפחת נתניהו נמסר בתגובה לפרסומים: "הפרטים שנמסרו ביחס לגברת שרה נתניהו אינם נכונים. עיתוי הפרסום היום אינו מקרי ומעיד בעיקר על מצוקת התביעה וחולשת התיקים. כולם כבר רואים שמה שמתחיל בקול תרועה רמה בתקשורת - מסתיים בקול ענות חלושה בבית המשפט. לכן גם בעניין זה כדאי להמתין לחקירות הנגדיות".

עוד נמסר: "ניהול המשפט בהדלפות יומיומיות נגד משפחת נתניהו גובל בשיבוש מהלכי משפט והפך להיות שיטה פסולה שיש לחקור מי ומה עומד מאחוריה. על כן שלחו פרקליטי נתניהו בקשה לבית המשפט בדרישה לחקור את ההדלפות".