המשטרה עצרה הלילה (שישי) 16 חשודים בעבירות פשע שונות ובראשם ראש המאפיה הרוסית המתגורר באשדוד, בזכות שימוש בסוכן סמוי שהיה במשך שנים עבריין משפיע באחת הכנופיות. הסוכן הביא להפללתם של ראש הכנופיה מיכאל טנסקי, שמעצרו הוארך בעשרה ימים, וחשודים נוספים בעבירות של חטיפת אדם ואיומים על חייו ועל חייהם של נוספים על ידו ועל ידי עבריינים הפועלים תחת חסותו. צפו בתיעוד מפעילותו של הסוכן.

במשטרה אמרו כי "הסוכן שגויס למשימה וכונה בשם 'ניקיטה' על ידי מפעיליו פעל בשנים האחרונות ברובד המשפיע של כנופיית פשיעה ואותר בנקודת זמן מכריעה שבה זיהו מפעילי הסוכנים את נקודת ה"אל חזור" אליה נקלע, וסיפקו לו דרך מוצא על מנת לשמר את מעמדו בתוך כנופיית הפשיעה והעבריינים שהיה מוכר בקרבם, ובשלב זה החלה ההפעלה הממוקדת והצמודה, במהלכה שוגר לבצע עסקאות בתחום הסחר בנשק, אמצעי לחימה וסמים מסוכנים".

הסוכן שוגר על ידי מפעיליו בימ"ר לביצוע מגוון עסקאות עם יעדים מודיעיניים שנבחרו בקפידה, שבמהלכן הצליח באמצעות מעמדו ושמו לרכוש מהם שני אקדחים, תחמושת וסמים מסוכנים מסוג קריסטל, MDMA ומריחואנה בכמויות גדולות.

ביממה האחרונה פשטו כוחות המשטרה ובהם לוחמי המסתערבים של מג"ב דרום והימ"מ על בתיהם של החשודים, תפסו נשק מאולתר וסמים מסוכנים ועצרו אותם לחקירה ביחידה המרכזית של מרחב לכיש.

מהמשטרה נמסר כי "מטרת העל שהוגדרה במרחב לכיש במסגרת הפעלת הסוכן, הייתה למוטט את יכולותיה ויסודותיה של אחת מכנופיות הפשיעה המשפיעות באופן ישיר על מפת הפשיעה בארץ ועל חיי האזרחים, ולפעול באופן כירורגי תוך ביצוע עסקאות עם אותם עבריינים הפועלים תחת אותה כנופיה הפועלת באופן היררכי, שעיקר עיסוקה היה בקווי סחר בסמים, סחיטה באיומים של דמי חסות תוך נקיטת אלימות פיזית קשה ואכזרית, סחר ושימוש באמצעי לחימה, ובדרך זו להביא להפללתו של העומד בראשו".