פרסום ראשון: הפרקליטות הודיעה הערב (שני) כי בכוונתה לבצע כמה פעולות חקירה בפרשת רומן זדורוב, הנאשם ברצח תאיר ראדה ז"ל, לקראת המשפט החוזר. החקירה המחודשת הועברה מימ"ר צפון ליאח"ה (היחידה הארצית לחקירות הונאה) כדי שלא יהיה קשר בין החוקרים אז להשלמות החקירה המתבצעות כיום. החקירה המחודשת תנסה להשיג חיזוק לראיות הקיימות ולהשיג ראיות חדשות אם יתאפשר‎.

"במסגרת היערכות המאשימה לניהול המשפט החוזר", נכתב בהודעת הפרקליטות, "ובהינתן האמור בהחלטת כבוד השופט מלצר שהורה על המשפט החוזר בסעיף 189 ולפיה: '... טרם קיום המשפט החוזר - הפרקליטות תחזור ותבדוק את הראיות שהובאו לצורך הרשעת המבקש באספקלריה של העילות שהתקבלו כאן...' עלה צורך בביצוע מספר פעולה. על כן, מודיעה המאשימה לבית המשפט הנכבד על כוונתה לבקש ממשטרת ישראל ביצוע מספר פעולות חקירה".

עו"ד הלוי (צילום: חדשות 2)
עו"ד ירום הלוי | צילום: חדשות 2

סנגורו של רומן זדורוב, עו"ד ירום הלוי, תקף את ההחלטה: "התנהלות הפרקליטות מלמדת על רדיפת רומן ופאניקה, ולמעלה מכך, על כמות עצומה של ציניות. כב' השופט מלצר 'שלח' אותה לבדוק את עצמה בעקבות הראיות המדעיות שמזכות את רומן, במובן של בדיקת האפשרות לזכותו, ואילו היא עושה מניפולציה, לדבריו, כדי לפעול הפוך, בניגוד לזכותו של רומן להליך הוגן".

"מצד אחד היא הכריזה כי היא תנהל משפט חוזר כי הראיות שבידה יובילו להרשעתו בפעם השלישית, ומצד שני היא פותחת ב'מקצה שיפורים' ל'ראיות שבכוחן להרשיעו'... וכל זאת שלושה חודשים לאחר שכתב האישום כבר 'הוגש' אוטומטית מחדש. במקביל לחידוש החקירה היא גם מעזה לבקש את המשך מעצרו, כאילו שהוא נעצר אתמול, ולא יושב כבר 15 שנה במעצר בגלל מחדליה ומחדלי המשטרה. אוי לנו. בושה וחרפה".‎

בחודש שעבר הודיעה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בנצרת כי פרקליט המדינה עמית איסמן החליט לנהל בשנית את משפטו של זדורוב, הנאשם ברצח תאיר ראדה ז"ל בדצמבר 2006. הודעה על כך נמסרה גם לסנגורו של זדורוב ולאמה של תאיר ז"ל, אילנה ראדה.

בעקבות החלטת המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר, שקיבל את הבקשה לערוך משפט חוזר בעניינו של זדורוב, הקים פרקליט המדינה צוות פרקליטים ותיקים ומנוסים, ממחוזות שונים, אשר לא היו מעורבים בכל שלב שהוא בניהול תיק זדורוב.

לאחר שהצוות בחן את כלל חומרי החקירה לעומקם, כמו גם את הטענות השונות שהעלה סנגורו של זדורוב, עו"ד ירום הלוי, בפגישתו עם פרקליט המדינה, המליץ הצוות בפני פרקליט המדינה לנהל את התיק בשנית. המלצה זו עולה בקנה אחד גם עם המלצתם של המשנה הפלילי לפרקליט המדינה, מנהלת המחלקה הפלילית וכן צוות הפרקליטים שטיפל בתיק במסגרת הבקשה למשפט חוזר.

יוסי מזרחי השתתף בהכנת הידיעה.