עורכי דינו של סוכן הדוגמניות שי אביטל, שנגדו הוגשו עד כה 17 תלונות על עבירות מין, נפגשו איתו היום (שלישי) לראשונה בחו"ל. עורכי הדין שוחחו עמו מספר שעות, ואביטל טען בפניהם כי הוא לא ברח מהמדינה אלא יחזור לישראל כשהמשטרה תזמן אותו לחקירה.

"אני לא ברחתי מהמדינה, אני לא ברחתי מישראל", אמר אביטל. "כשהמשטרה תקרא לי או תזמן אותי לחקירה אני אתייצב מיד". עורכי דינו עידן שני, ששי גז ושרון נהרי אמרו ל-N12: "חכים שיודיעו שהוא דרוש לחקירה".

נזכיר שהחקירה הוטלה על ימ"ר תל אביב ושם לפני זמן קצר מספר המתלוננות הגיע ל-17. מהמשטרה נמסר כי "בשלב זה אנחנו לא מתייחסים לאופי החקירה אלא בגביית עדויות ואיסוף ראיות".

הדוגמנית גל גברעם, אחת המתלוננות נגד אביטל, סיפרה הבוקר בוועדה לקידום מעמד האישה על היחס המשפיל שקיבלה מהמשטרה. "לא ציפיתי שיעמדו דום עבורי - אבל במקום זה קיבלתי סטירה מצלצלת", סיפרה כוכבת הרשת בוועדה. "השוטר ששאל למה באתי פשוט לא תודרך מספיק, הוא לא אשם. הכשל פה הוא הרבה יותר גדול".

גל גברעם בכנסת (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
הדוגמנית גל גברעם בוועדה בכנסת | צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

כוכבת הרשת סיפרה שהסערה שעוררה לא הייתה מתוכננת: "לא התכוונתי. יצאתי מתחנת משטרה נסערת ועשיתי מה שהדור שלי רגיל אליו - פתחתי את הטלפון ופשוט דיברתי. עם כוח גדול באה אחריות גדולה. אני רוצה לומר שעם כמה שהיה כשל בהתחלה - המשטרה כן ערוכה לסיפור שי אביטל עכשיו".

במשך יותר משני עשורים שי אביטל נחשב לאחד האנשים החזקים בתעשיית הבידור המקומית. סוכן הדוגמניות הכריזמטי בן ה-43, שהיה מוקף בין היתר באבק הכוכבים של אסתי גינזבורג, נטע אלחמיסטר וקורל סימנוביץ', ניצל לכאורה את כוחו באופן שיטתי כדי לפגוע בצעירות שחלומן היה להתפרסם.

אחת המתלוננות, לין פאר, אם חד הורית, התראיינה בתוכנית "חשיפה" עם חיים אתגר וסיפרה בפנים גלויות על האירוע הקשה שחוותה בתחילת שנות העשרים לחייה. "פגשתי את אביטל במועדון בתל אביב", היא סיפרה. "הוא ניגש אליי ואמר לי - 'את נראית מהמם ואני רואה בך עתיד'. חשבתי, איך זה קורה לי? זה שי אביטל, כל הדוגמניות המהממות אצלו. האמנתי שהוא הולך להיות הסוכן שלי. אחרי שבוע הוא התקשר ואמר שאני צריכה לעשות אודישנים ושיישלח לי מונית".

לין פאר, התלוננה נגד שי אביטל
לין פאר

"הוא אמר לי - 'תעמדי עם הברכיים על הספה', הוריד את הריצ'רץ' והתקרב אליי - הבנתי שאין דרך חזרה", היא משחזרת בקושי רב. "הוא הפך אותי לשפחה שלו, הייתי עושה כל מה שהוא אומר. הוא היה גורם לי לשכב איתו שעות. אם הייתי אומרת לו שאני עייפה או רוצה לנוח ולהפסיק, הוא היה אומר לי - 'מה את חושבת שאת עושה? את צריכה להוכיח את עצמך'. לא הייתה לי דעה".