אולה קרבצ'נקו, שבן זוגה לשעבר א"ח האשים אותה ברצח תאיר ראדה ז"ל, מחתה היום (שבת) על כך שפרקליט המדינה עמית איסמן טרם השיב למכתב ששלחה לו לפני כשבוע וחצי. במכתב הנרגש שפורסם ב-N12, קראה אולה לסגור את התיק נגדה עוד לפני ההחלטה אם לקיים משפט חוזר לרומן זדורוב, שצפויה בשבוע הקרוב. היא כתבה בין היתר: "הלמו בי מספיק, אתה יכול בהחלטה אחת להחזיר את חיי".

בחשבון הטוויטר שלה כתבה היום אולה קרבצ'נקו כי איסמן מתעלם ממנה ותקפה: "מה אני בשבילך איסמן? סתם חולת נפש?". עוד הוסיפה אולה: "איסמן בחר להתעלם מהמכתב שלי, לא ענה כלום. גם לא תשובה לקונית, כאילו מילותיי אוויר, קליפת שום". היא תהתה: "ככה אתה בוחר להתחיל את התפקיד ארוך השנים? ממי עוד תתעלם? למי כן תקשיב? אחרי הכול, אנחנו תקועים איתך עכשיו, האזרחים השקופים".

בשבוע הקרוב צפוי פרקליט המדינה איסמן להכריע אם לנהל את המשפט החוזר לרומן זדורוב או לוותר על הגשת כתב האישום מחדש ובכך להוביל לזיכויו של זדורוב. לאיסמן יש התלבטות אמיתית מה לעשות. מצד אחד, הגשת כתב האישום תוביל לקיום כל ההליך מחדש ולזמן עדים 15 שנה לאחר הרצח. מצד שני, אם יוותר הוא יותיר את התעלומה פתוחה.

תאיר ראדה ז"ל (צילום: חדשות)
תאיר ראדה ז"ל | צילום: חדשות
פרקליט המדינה, עו"ד עמית איסמן
פרקליט המדינה עמית איסמן, יכריע השבוע אם לקיים משפט חוזר

כזכור, לפני כחודשיים הורה המשנה לנשיאת בית המשפט העליון בדימוס, השופט חנן מלצר, לקיים משפט חוזר לרומן זדורוב. העניין המרכזי שהטריד את מלצר הוא תעלומת עקבות הנעליים בתא השירותים. אין מחלוקת על כך שהעקבות לא שייכות לזדורוב. הפרקליטות ניסתה להסביר אותן באמצעות "מחלץ אלמוני". אולם, מעולם לא נמצא מחלץ כזה והתאוריה לא הסתדרה עם חוות דעת של מומחים.

השופט מלצר התייחס בהחלטתו גם לטענות כלפי אולה קרבצ'נקו וקבע כי הן לא מבוססות. לדברי אולה, מדובר בעלילת דם מצד בן זוגה לשעבר א"ח שהיה אלים כלפיה וניסה לנקום בה באכזריות.

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "בניגוד לאמור בכתבה, בתאריך 13.5.21 פנתה א"ק באמצעות עורכי דינה ללשכת פרקליט המדינה, ועוד באותו היום, נשלחה לבאי כוחה מענה, שם נמסר כי עניינה מצוי בבדיקה יסודית וקפדנית, לאחר שפרקליט המדינה ביקש התייחסות של כל הגורמים הרלוונטים בפרקליטות המדינה. בנוסף, נכתב בתגובה, כי מטבע הדברים עשוי הדבר לקחת זמן, משום שמדובר בהיקף חומר וכי ייעשו מאמצים על ידי פרקליט המדינה לקדם את קבלת ההחלטה בעניינה, בהקדם האפשרי. בנוגע לפניה נוספת, שעל פי הנטען נשלחה לפני כשבוע ישירות על ידי א"ק, ככל שהיא התקבלה בלשכת פרקליט המדינה, היא תיענה כמקובל ותשלח ישירות אליה ולא באמצעות התקשורת".