אולה קרבצ'נקו, שבן זוגה לשעבר א"ח האשים אותה ברצח תאיר ראדה ז"ל, פנתה לאחרונה לוועדת האתיקה במחוז תל אביב של לשכת עורכי הדין, בדרישה להעמיד לדין משמעתי את סנגורו של רומן זדורוב, עו"ד ירום הלוי - כך נודע ל-N12. לטענת קרבצ'נקו, עו"ד הלוי רודף אותה במשך שנים ללא הצדקה ואף מבצע עבירות פליליות ומשתמש במסמכים רפואיים אסורים בפרסום.

"כשהגיש הלוי את הבקשה למשפט החוזר, נחרדתי לגלות שחצי ממנה מוקדש לניסיון להאשים אותי ברצח המנוחה", כותבת קרבצ'נקו, "אבל הזעזוע הנוסף והנורא היה שצורפו ארבעה עמודים שלמים שבהם מצוטטים פסוקים של חוות דעת פסיכיאטריות, חוות דעת פסיכולוגיות, תיאורים של קשירות שעברתי במוסד הסגור, קטעי שיחות שלי עם מטפלים וכל אלו מוצגים באתר שלו באופן ציבורי! לעיני כל וללא הגבלה! אני מרגישה שערוותי מוצגת לעיני כל המדינה כביזוי. זו התנהגות של פושע ולא של עורך דין!"

אולה טימר קרבצ'נקו
אולה קרבצ'נקו

קרבצ'נקו מתייחסת במכתבה גם לריאיון של עו"ד הלוי בחדשות הבוקר עם ניב רסקין: "בניגוד לחוק, בניגוד לאתיקה ובניגוד לכל טיפה של התנהגות אנושית ומוסרית, הוא פרסם את התיק הרפואי שלי באופן מניפולטיבי, תוך שהוא מנדב את מסקנותיו הלא מקצועיות לגבי מחלתי וצועק שוב ושוב שאני רוצחת וגם רוצחת סדרתית, מורה למצלמה להתקרב למסמך הגנוב - 'אני רוצה שכולם יראו', כלשונו, וש'זה לא משנה גם אם אנסו אותה מאה פעמים'. זה ביזיון לנפגעות נפש ולנפגעות תקיפה מינית!"

בשבוע שעבר הורה פרקליט המדינה עמית איסמן לנהל את המשפט החוזר נגד רומן זדורוב. במקביל, אחרי פניות חוזרות של עורכי הדין דניאל חקלאי ותומר שוורץ המייצגים את אולה, איסמן גם החליט לסגור את התיק שהיה פתוח נגדה במשך 9 שנים. גם המשנה לנשיאת העליון בדימוס חנן מלצר כתב בהחלטתו על משפט חוזר כי אין ממש בטענות נגד אולה. את הפנייה הזו לוועדת האתיקה היא ניסחה בעצמה כמכתב אישי אל חברי הוועדה.

בפנייתה מוסיפה אולה: "אני מפחדת על חיי. מי יודע אם ישמע מישהו ויאמין לו וינסה לקחת את החוק לידיו ולהיפטר מאותה 'רוצחת סדרתית' בדיונית שהמציא. הדעת לא יכולה לסבול נבזות ושפלות שכאלו. זה לא אנושי מה שהוא עושה לי".

אולה פונה במכתבה לאנשי ועדת האתיקה ומבקשת מהם לפעול נגד עו"ד הלוי. "אני מצפה מכם, מי שאמורים לשמור גם עליי כנפגעת ממעשיו וגם על כבוד המקצוע שלכם, שהוא רמס לתועלתו האישית, לפעול נגדו באופן הקשה ביותר ובכל הכלים שעומדים לרשותכם", היא דורשת.

"אין לי אלא לחשוב שירום הלוי רוצה להחזיר אותי אחורה לימים קשים שבהם איבדתי את הרצון לחיות, שבהם פחדתי לצאת מפתח הבית", מסכמת אולה, "הוא פועל לרסק אותי בכל דרך, מתוך תקווה לשלהב שוב את ההמונים נגדי. עורך דין שפועל ללא קווים אדומים כאילו שהחוק חל על פשוטים וחלשים אבל לא עליו".

עורך הדין חקלאי אמר אתמול לרינה מצליח ב"פגוש את העיתונות": "יכול מאוד להיות שאולה תתבע את עו"ד ירום הלוי דיבה. יש כאן שאלה משפטית מכיוון שהיא מתמודדת נפש. עם זאת, מבחינה מוסרית ואתית הדברים שלו פסולים מכל וכל". בהמשך טען עו"ד חקלאי כי "בן הזוג לשבר של אולה (א"ח) הוא שרקם את אותה עלילת שווא בידיונית שהרסה את חייה".

תגובת עו"ד ירום הלוי: "בחסות הפרקליטות, הסוגרת תיק לרוצחת, ועוד מחוסר אשמה, חרף התוודותה בכתב כי סיפרה שרצחה את תאיר ועוד עשרות ראיות שצולבות אותה כרוצחת, נוצר המצב הפנטסטי של היפוך היוצרות. רוצחת הילדה הופכת למאשימה ול"מפחדת" סדרתית, ויורה לכל הכיוונים. מי שמגן על מורשע חף מפשע בביצוע פשעה שלה, מתבקש לתת הסברים. שינוי סדרי עולם - דגים עפים וציפורים שוחות".