עובר אורח שנסע בימי האחרונים עם רכבו בפזורה הבדואית בנגב תיעד מכונית נוסעת על כביש עפר, כשאליה קשור מאחור כלב שמתקשה לעמוד במהירות ונגרר על הקרקע תוך סבל רב. ל-N12 נודע כי הסרטון הועבר למשטרה, הוגשה תלונה ונפתחה חקירה.

"לאחרונה אנו נחשפים להתעללות מזעזעת בעיקר במגזר בצפון ובדרום, מקרים קשים של התעללות יום יומית", אומרת אתי אלטמן, מייסדת עמותת "תנו לחיות לחיות". "פנינו מאות פעמים למשרד החקלאות ולצערי הם נרדמו בשמירה על זכויות בעלי החיים, ואנחנו הארגונים מתמודדים לבד עם כל המקרים יום יום".

"בעלי החיים האלה שקופים ואת אף אחד זה לא מעניין"

אלטמן הוסיפה "במקרים היותר קשים המשטרה עושה את עבודתה, אך בתי המשפט לא מחמירים עם העונשים. מאות כלבים עזובים, אימהות עם גורים נמצאים בדרום, בעיקר אצל בדואים, וכשיש כזה מבחר אפשר להתעלל בלי בעיה: לחבר אותם לקפצונים ולפוצץ בעודם בחיים, לשים אותם על פסי רכבת ולשרוף אותם בעודם בחיים, או לנהל קרבות כלבים. בעלי החיים האלה שקופים ואת אף אחד זה לא מעניין. אנו דורשים שהממשלה ומשרד החקלאות יתעוררו ויענישו את המתעללים בעונשים חמורים".

הבוקר הוגש כתב אישום בגין התעללות בבעל חיים נגד שרון שלמה, בן 35 מבת ים, שעינה את כלבו והצית אותו בעודו בחיים לפני כשבועיים. על פי כתב האישום, שלמה רכש גור כלבים כבן חודש וחצי - ו-4 חודשים לאחר מכן החליט להמיתו. לשם כך הצטייד במנגל, חומר בערה ומצית, ונשא את הכלב בתוך תיק סגור, כשהוא כפות באיזולירבנד, לחורשה באזור בת ים.

בהמשך, כך מסופר בכתב האישופ, שלמה הגיע לחורשה והצית מיד את הכלב בעודו בחיים, תוך שהכלב סובל סבל נורא ואינו מסוגל לברוח מאחר ורגליו היו קשורות. בשל כך, מת הכלב במקום. כוחות כיבוי ושיטור שהוזעקו לזירת השרפה נחשפו לזוועה, ופנו לווטרינר העירוני. לאחר בדיקת השבב הצליחו לזהות את בעליו, שהספיק להיעלם מהזירה, אך לבסוף הסגיר את עצמו למשטרה.