היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיב היום (חמישי) על העתירה לבג"ץ בעניין חבר הכנסת חיים כץ. עד כה מנדלבליט התמהמה ולא הגיש את כתב האישום מחדש, למרות שהייתה לו אפשרות לעשות זאת מכיוון שהכנסת התחלפה מאז שהוענקה החסינות. כעת ל-N12 נודע כי היועמ"ש החליט שהוא מפסיק להמתין ומציב תנאי - אם לא יגובש הסדר טיעון בין הצדדים תוך חודשיים, כתב האישום יוגש פעם נוספת לכנסת.

לקריאת התשובה המלאה של היועמ"ש - לחצו כאן

בתשובה לבג"ץ, נכתב מטעם מנדלבליט כי "ככל שמגעים אלו לא יסתיימו בהסדר מוסכם בתוך כ-60 ימים, בשים לב לחופשות הקיץ והחגים וכן ליתר העניינים המונחים על שולחנו של היועץ, הוא יפעל לחידוש ההליכים הפליליים מול ח"כ כץ בבית המשפט, ובהתאם יודיע למשיב לו, ליושב ראש הכנסת וליושב ראש ועדת הכנסת, על כוונתו להגיש כתב אישום לבית המשפט, כנדרש לפי חוק חסינות חברי הכנסת".

מנכ"ל התנועה לטוהר המידות, עו"ד עומר מקייס, מסר כי "תגובת היועמ"ש היא המשך המריחה בעניינו של חיים כץ, שהחקירה בעניינו הסתיימה לפני כ-4 שנים וכתב האישום כנגדו נמסר לכנסת לפני כשנתיים. מצער כי היועץ המשפטי לממשלה, אשר תמך בעמדת התנועה לטוהר המידות לפיה החסינות שניתנה לח"כ כץ ניתנה בחוסר סמכות, עושה ככל שביכולתו כדי לא להגיש מחדש את כתב האישום לכנסת".

התשובה ניתנה במסגרת עתירת התנועה לטוהר המידות שדרשה ממדלבליט להגיש את כתב האישום מחדש, לאחר שהכנסת כבר התחלפה והוקמה ועדת הכנסת. לטענת העותרים, מנדלבליט התעכב עם הגשת כתב האישום מחדש ללא סיבה.

בתשובה מנדלבליט גם ציין כי לעמדתו דין העתירה להידחות בהיעדר עילה להתערבות שיפוטית. כמו כן, הוא ביקש לבטל את מועד הדיון הקבוע בעתירה לשבוע הבא. אם מנדלבליט יגיש מחדש את כתב האישום לכנסת, כץ יוכל לבקש שוב חסינות ואז יתייקמו דיונים בבקשה. אולם, הרכב הכנסת הנוכחית, כאשר כץ חבר באופוזיציה, מקטין את הסיכוי לקבלת בקשה כזאת.