מכה ליאיר נתניהו: בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה הבוקר (ראשון) את בקשתו לעכב את פסק הדין שחייב אותו לשלם לעורך וואלה! לשעבר, אבי אלקלעי, סכום של 250 אלף ש"ח. בהחלטה נכתב: "סיכויי הערעור אינם נוטים לטובת המבקש". בנוסף, חייב בית המשפט את נתניהו הבן בהוצאות משפט נוספות בסך 7,500 ש"ח.

כזכור, בחודש פברואר 2020 פסק בית המשפט כי על נתניהו לשלם לאלקלעי סכום של 250 אלף שקלים, בעקבות פרסומים שפרסם בגנותו ברשתות החברתיות. פסק הדין ניתן ללא כתב הגנה שהגיש נתניהו, מפני שטען שלא קיבל לידיו את כתב התביעה המקורי ולא היה מודע לקיומו. כמה ימים לאחר מכן, ביקש נתניהו לבטל את פסק הדין – אולם בקשה זו נדחתה על ידי בית המשפט.

על פי כתב התביעה שהוגש נגד נתניהו, בשנת 2019 הוא פרסם בעמוד הפייסבוק שלו פוסט, שבין השאר כוון לאלקלעי, שבו נכתב כי בוגרי קרן וקסנר הם "שמאלנים שהושתלו בעמדות שאפשרו ליטול חלק בתפירת תיקים פליליים נגד בנימין נתניהו". בפוסט אחר שפרסם כתב "מי זה אבי אלקלעי, יגמר כל הסיפור כשיסתבר שאנשי קרן וקסנר הם סוכני משטרה תחת מסווה של תלמידים ומנהלים מצטיינים".

יאיר נתניהו בדיון בבית המשפט (צילום: N12)
יאיר נתניהו בדיון בבית המשפט | צילום: N12

בחודש יוני האחרון, דחתה השופטת כוכבה לוי סופית את בקשתו של נתניהו לביטול פסק הדין נגדו. בתגובה, הגיש נתניהו בשבועות האחרונים בקשה לבית המשפט לעיכוב פסק הדין, וטען בין היתר שזה יגרום לו "הרס כלכלי".

"מאזן הנזק נוטה במאת האחוזים לטובתי, וברי כי הנזק שייגרם לי אם לא יעוכב ביצוע ההחלטה הוא בלתי הפיך", כתב נתניהו בבקשתו, שהוגשה באמצעות עו"ד יוסי כהן, המייצג גם את בנימין נתניהו. "אין לי את האמצעים הכספיים לשם תשלום הסכומים הנקובים בהחלטה, אין לי יכולת להשיגם והנזק שייגרם לי הוא רב מנשוא". בשבוע האחרון טען אלקלעי, כי בחשבונותיו של יאיר נתניהו יש כמיליון שקלים, וכי טענתו בדבר "הרס כלכלי" שייגרם לו בשל ביצוע פסק הדין אינה נכונה.