עזרה והותקפה: באחד ממעשי השוד המקוממים שאירעו לאחרונה בדרום הארץ, ושתועדו במצלמות האבטחה, נראה צעיר תושב באר שבע תוקף את מ' בת ה-90 לאחר שפתחה לו את דלת ביתה.

הסיפור החל כאשר הצעיר סיפר למ' הקשישה שהוא רעב וצמא, והיא בחמימות ובתום לב אפשרה לו להיכנס מבלי לדעת את כוונותיו האמיתיות. "הוא ביקש ממני לשתות מים. הבאתי לו מים. אחר כך אמר: 'יש לך גם אוכל?' זה בסדר, אני אחמם לך אוכל, תבוא, תאכל", סיפרה מ'.

מ' המשיכה וסיפרה כיצד תקף אותה הצעיר: "הוא אכל ואז אמר לי: 'תגידי, יש לך 10 שקל?' הוא ראה שאני מחפשת, מחפשת... פתאום הוא לקח לי את הארנק. אני רק צעקתי וצעקתי והפסקתי כבר. אף אחד לא היה עוזר לי".

צעיר ביקש אוכל ושתייה מקשישה ותקף אותה (צילום: החדשות 12)
הצעיר ביקש אוכל ושתייה - ואז תקף | צילום: החדשות 12

"כואב לי הלב. לא יפה, הוא גנב", ציינה. "אני לא מכירה אחד שעושה דבר כזה. הוא לא בסדר. זה בלב שלי ואני כל הזמן מקללת אותו. כואב לי. כמעט נפלתי, אני גם לא כל כך בריאה. הסתובב לי הראש".

א', בנה של מ', סיפר כי ראה את השודד תוקף את אימו בזמן אמת דרך המצלמות שהתקין בבית, ונחרד. "קפאתי. כאילו... חסר אונים. זה שוד שפל מאוד, מהשפלים שאני מכיר. ניצול של אישה מבוגרת שהיא לבד, חסרת אונים. שפל המדרגה".

בתוך זמן קצר שוטרי תחנת באר שבע ממרחב נגב במשטרה הגיעו לדירתה של מ' והחלו באיסוף ממצאים, ובזמן קצר הם הצליחו לאתר את השודד חסר המצפון. "בתחילת החקירה הופעלו אמצעים רבים. לאחר זמן קצר התבררה זהות החשוד ולאחר מספר שעות החשוד נעצר. נגד הצעיר הוגש כתב אישום חמור", אמר רס"ר שמעון כהן, ראש צוות בילוש ביחידה ללוחמה בפשיעה בתחנת באר שבע.

בהמשך לשוד הנורא, במשטרה מבקשים מהאוכלוסייה המבוגרת לנקוט משנה זהירות ולא להכניס אנשים זרים לביתם.