פרסום ראשון: כשבוע אחרי אירוע הדקירה החמור, בו נער בן 13 חשוד שדקר נער בן 15 בליבו, החשוד שוחרר היום (חמישי) ממעצר, וישהה במוסד שיקומי במשך כחודשיים. האירוע התרחש בעת קטטה שהתפתחה בין השניים במהלך מסיבת יום הולדתה של חברה משותפת באשקלון. עורך דינו של בן ה-13, שרון מילר, בירך על ההחלטה: "התקבלה ההחלטה הנכונה לאור גילו ולאור הנסיבות הקיימות בתיק".

כזכור שני הצעירים הגיעו למסיבת יום הולדת של ידידה משותפת. במהלך האירוע התפתחה ביניהם קטטה בעקבות ריב על סיגריות. בן ה-13 נטל בקבוק וודקה שבור ודקר את בן ה-15 בליבו. בן ה-15 פונה במצב קשה לבית החולים ברזילי כשהוא מורדם ומונשם. הנער הצעיר יותר נמלט מהמקום ונעצר שעות לאחר המקרה.

הנער החשוד בדקירה נחקר במשטרה ומעצרו הוארך. הוא טען בחקירתו כי פעל מתוך הגנה עצמית לאחר שחש סכנה. לפני כמה ימים התראיינה אימו של הנער ל-N12 ואמרה: "אני לא יודעת איך קרה המצב הזה. מה השפיע עליו, מי השפיע עליו, ואיך קרה בכלל דבר כזה. אני מאוד מאוד מתביישת על המקרה שקרה ואני מבקשת מהם סליחה, ושתהיה לבן שלהם, אמן, החלמה מהירה".

במשטרה מסרו כי החקירה הסתיימה והחומרים הועברו לעיון הפרקליטות, וכי הנער שוחרר ממעצר: "הוחלט כי הנער החשוד יועבר למסגרת של מעון לאבחון והתערבות בשעת משבר לבני נוער עד לקבלת ההחלטה בעניינו בידי הפרקליטות".