לאחר ארבע שנות מאסר, שוחררה היום (חמישי) שירי סובול, שסייעה ברצח אחותה התאומה הילי. עונשה של שירי קוצר בשליש, בעקבות היענות הפרקליטות להמלצת גורמי הטיפול בבתי הסוהר, שטענו כי עברה שיקום יוצא דופן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפני כארבע שנים רצח בן זוגה של שירי את אחותה התאומה, הילי. בכתב האישום נגד השניים נטען כי הם הצטיידו לקראת האירוע בסכינים, כפפות, בגדים להחלפה ומגבונים לניקוי הזירה. עוד נכתב כי ערן דקר את הילי 130 פעמים, ושירי מסרה למשטרה דיווח כוזב לפיו אחותה נדקרה בידי זר ובהמשך סייעה לערן להתנקות, להחליף בגדים ולהסתתר בחדר אימה.

על ערן נגזרו 20 שנות מאסר, ועל שירי נגזרו 6 שנים, במסגרת עסקת טיעון, לאחר שהורשעה בשידול לחבלה בכוונה מחמירה ובסיוע לאחר מעשה. הפרקליטות, שמתנגדת במרבית המקרים לקיצור מאסרם של מעורבים ברצח, הסכימה לשחרורה המוקדם של שירי לאחר שגורמי הטיפול בבתי הסוהר סיפרו כי עברה שיקום יוצא דופן.

עורך הדין בן מעוז (צילום: משה בנסון)
עו"ד בן מעוז | צילום: משה בנסון

"לא ניתן להתעלם מכך ששחרורה של שירי מתרחש ביום השואה שהוא יום אבל לאומי, אבל יחד עם זאת מדובר ביום מיוחד ומרגש עבור שירי ובני משפחתה", אמר עורך דינה בן מעוז ל-N12. "אחרי 4 שנים, במהלכן עברה טיפולים ושיקום משמעותי, שירי משתחררת היום כאדם חדש. החירות האמיתית אינה מסתכמת ביציאה מבין חומות הכלא, למעשה זהו רק תחילתו של תהליך. שירי תקבל את החירות שלה בחזרה רק ברגע שהציבור יבין שיש לתת הזדמנות שנייה לאסירים משוחררים שהוכיחו שהם ראויים לכך".