לפני כארבע שנים הרצח של הילי סובול ז"ל בידי בן זוגה של אחותה התאומה זעזע את המדינה. האחות שירי הורשעה בשידול ובסיוע לאחר מעשה. ועדת השחרורים החליטה לקצר את עונשה ומחר (חמישי) היא צפויה להשתחרר מהכלא. גורמים מקצועיים סיפרו על שיקום יוצא דופן שעברה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שירי, שהייתה בת 18 בעת המעשה, נעצרה ביחד עם בן זוגה דוד ערן בחשד שהם ביצעו את הרצח. לבסוף, החבר נשלח ל-20 שנות מאסר ובעקבות סעיף נפשי הוחלט שאחריותו מופחתת. במסגרת עסקת טיעון, שירי סובול הורשעה בשידול לחבלה בכוונה מחמירה וסיוע לאחר מעשה. נגזרו עליה רק 6 שנות מאסר, וועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר החליטה לקצר את עונשה בשליש והיא תשוחרר מחר לאחר 4 שנים.

פרט ייחודי נוסף למקרה הזה הוא שהפרקליטות, שבדרך כלל מתנגדת לקיצור עונשי מאסר של אנשים שמעורבים במעשי רצח, הסכימה לשחרור המוקדם הזה אחרי שכל גורמי הטיפול בבתי הסוהר סיפרו על שיקום יוצא דופן של האחות התאומה.

שירי סובל ודוד ערן (צילום: Miriam Alster/Flash90)
שירי סובול ובן זוגה דוד ערן | צילום: Miriam Alster/Flash90
הילי סובול ז"ל (צילום: פייסבוק משטרת ישראל)
הילי סובול ז"ל | צילום: פייסבוק משטרת ישראל

פרקליטה של שירי סובול, עו"ד בן מעוז: "היא עברה כברת דרך שיקומית ארוכה ומרשימה, אשר בסופו של דבר, אותה כברת דרך, אותם דוחות טיפוליים עמדו בפני הוועדה עת קבעה שהיא ראויה לשחרור מוקדם. האינטרס שלנו כחברה הוא לדעת לחבק, לדעת לקבל ולתת הזדמנות שנייה לאסירים שהוכיחו שהם ראויים לכך".

מכתב האישום נגד השניים עלה כי בני הזוג הצטיידו לקראת האירוע בכמה סכינים, כמו גם בכפפות, בגדים להחלפה ומגבונים לניקוי הזירה. ערן הוא זה שביצע את הרצח בעצמו, ודקר את הילי 130 פעמים, ושירי התקשרה למשטרה ומסרה דיווח כוזב לפיו אחותה נדקרה על ידי זר. בהמשך סייעה לערן להתנקות, להחליף בגדים ולהסתתר בחדרה של אימן של התאומות.

עורך הדין בן מעוז, סנגר החשוד ברצח אימו (צילום: שי אוחיון)
עו"ד בן מעוז, פרקליטה של שירי סובול | צילום: שי אוחיון

עד שהגיעו השוטרים לזירה, שירי הוציאה את ידית דלת החדר מבחוץ כדי למנוע כניסה לחדר, והסתירה את בגדיו של ערן כמו גם את הסכינים והכפפות. בנוסף, שירי החביאה סכין נוספת מאחורי הארון. לאחר מכן, השניים תיאמו גרסאות, וסיכמו כי ידווחו כי ערבי דקר את המנוחה ואילו ערן ניסה לסייע לה.