"קידוש השם" - והטיקטוק: בעוד שהאלימות בירושלים הולכת ומתעצמת מערב לערב, היום (ראשון) אנו מפרסמים כי בתגובה לסרטונים המשפילים של ערבים שמכים יהודים בטיקטוק, אזרחים יהודים החליטו לנקום, ותיעדו עצמם תוקפים, מקללים ומקניטים אזרחים ערבים - והעלו את זה לרשת. בריאיון ל-N12, מספר א', צעיר בן פחות מ-18 מבני ברק, מדוע החליט לתקוף אזרחים ערבים ברחובות יחד עם חבריו. כעת נראה שהשילוב בין אלימות, גזענות והרשת החברתית הפופולארית הופכים למסוכנים יותר ויותר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המתיחות החלה לאחר שצעירים ערבים תיעדו עצמם סוטרים בעוצמה רבה לנער חרדי שנסע ברכבת הקלה. אחד מהצעירים הערבים סטר לו בעוד השני צילם ולאחר מכן העלה לרשתות החברתיות. לפני כמה ימים הצליחה המשטרה לעצור את הצעיר שניסה לברוח לשטחים. "אנחנו כל היום רואים את הסרטונים" אומר א'. "רואים איך שהערבים עשו לעצמם טרנד ב'טיקטוק' כשהם מתעדים את עצמם מרביצים ליהודים ומבזים אותם, אז החלטנו לקום ולעצור את זה, די! אם אנחנו לא נעצור, אין מי שיעצור".

בימים האחרונים הוא יצא עם חבריו, רובם צעירים שטרם מלאו להם 18, אל רחובות העיר בני ברק כדי להקניט, לקלל וגם להכות אזרחים ערבים שהזדמנו לעיר. "הערבים פה כל בוקר. הם יושבים, מחפשים עבודה, מאות שמגיעים כל יום, והמאות האלה כל היום מטרידים את בנות העיר. תמיד, תמיד, תמיד, היו לנו איתם בעיות, של אלימות, וגם אלימות מילולית. עכשיו, אחרי הסרטונים האלה, הייתה לנו סיבה ממש על מה להחזיר להם".

א' מסביר מה מניע אותו לפעול בצורה כה חריפה ובניגוד לחוק: "אם אנחנו לא נעשה את זה, אין מי שיעשה את זה, אנחנו עושים מידה כנגד מידה. אין לנו ברירה, אנחנו לא יכולים לראות חברים שלנו, אחים שלנו, יהודים, חוטפים מכות על ימין ועל שמאל והמשטרה פשוט לא עושה עם זה כלום. הם ממשיכים להרביץ ומתעדים את זה. אנחנו לא יכולים לראות את זה".

אלימות בטיקטוק (צילום: ידיעות מהשטח)
"אחרי הסרטונים, היתה לנו סיבה על מה להחזיר להם" | צילום: ידיעות מהשטח

א' מבהיר שהוא כלל לא חושש להיעצר על ידי המשטרה. "זה הדבר האחרון שמרתיע אותנו", הוא אומר. "על קידוש השם הזה אין לנו בעיה, זה ממש קידוש השם, איך כתוב בתורה? 'הבא להורגך השכם להורגו'. אני לא יכול לצפות בסרטונים האלה ולשבת בשקט. אני לא אסע עכשיו לירושלים כדי לחפש את הערבים האלה שהרביצו, אני פשוט מחזיר לאותו גזע. עצם העובדה שהוא ערבי - אני מרים ידיים". בתשובה לשאלה מתי האלימות תיפסק, משיב א': "אם לא נראה עוד הסרטונים אלה - לא יראו עוד קטטות וזה ייפסק".

הדיווחים על תקיפות של אזרחים ערבים ופלסטינים בידי יהודים ברחבי הארץ מתרבים בימים האחרונים. בירושלים, למשל, עשרות צעירים יהודים הסתובבו במרכז העיר וקראו "מוות לערבים", תוך תקיפת עוברי אורח במכות, באבנים ובגז מדמיע. גם בבני ברק תועדו כמה צעירים יהודים תוקפים פועלים פלסטינים שהמתינו בתחנת אוטובוס.