"אני מתחנן בפניכם - לכו": האסון במירון שאירע ביום חמישי בהילולת ל"ג בעומר הוא בלתי נתפס. התיעודים הראשונים שפרסמנו אתמול (ראשון) במהדורה המרכזית, כמו גם צילומים נוספים מהאסון, מנסים לעזור לנו להבין מעט יותר את גודל הטרגדיה. מציגים את הרגעים שבהם הפך הפרוזדור הצר של מירון לדרך קטלנית שגבתה בתוך דקות ספורות את חייהם של 45 בני אדם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתבות נוספות ב-N12:

עדויות קשות מהאסון במירון: "כמו אזור מלחמה"

האסון בהר מירון: אלה 45 ההרוגים בטרגדיה

בעקבות אסון מירון: הוכרז יום אבל לאומי

"חברים, זה לא ייאמן. אנשים פה מתים – שוכבים פצועים", נשמע צועק אחד הנוכחים במירון בליל האסון הכבד. "אני מתחנן בפניכם, אני מתחנן בפניכם! לכו!", נשמע צועק באנגלית מתפלל אחר מתוך הדוחק. "אנשים צרחו שם בכוחות האחרונים שלהם: 'תנו לי אוויר, תנו לי לנשום. תוציאו אותי, תוציאו אותי!', שחזר משה לוי, חבר בצוות איחוד והצלה שהוזעק למקום. "זה דבר שאתה לא יכול לעמוד מנגד, אין, אין איך להגדיר את זה".

האסון במירון (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

בתיעוד ניתן לראות את צוואר הבקבוק ואת הקריסה שמגיעה מיד אחריו. המדרגות בתחתית המסדרון, שאליהן מתנקזים עוד ועוד בני אדם, הפכו למפולת אנושית. השוטרים ניסו לעשות משהו במטרה לאכוף את הסדר או לווסת את היציאה. כעת מתברר בדיעבד שהניסיון הזה רק הגביר עוד יותר את העומס האדיר שהפך למלכודת מוות.

חלק מהאנשים שבפנים כבר לא יכלו לצעוק. חלק מהקריאות שאנו שומעים הם של הצופים מן הצד – אלו שהצליחו לטפס או להיחלץ מהמקום רגע לפני שיא הלחץ. אנחנו מטשטשים את התמונות הקשות, אך לצערנו די בקולות המתפללים כדי להבין את גודל המצוקה וחוסר האונים.