החשד לרצח בן ה-14 על ידי אביו בקריית גתבדיון שהתקיים היום (רביעי) בבית המשפט השלום באשקלון הוגשה חוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי, לפיה האב החשוד ברצח בנו אינו כשיר לעמוד לדין. עורכי הדין של האב אמרו: "הסמים הקשים שהוענקו לו במסווה של תרופה טבעית מצד מטפל שרלטן גרמו לו להתקף פסיכוטי". בעקבות מצבו הקשה, בית משפט הורה על המשך אשפוזו של האב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בחוות הדעת של הפסיכיטאר נכתב כי האבא אינו כשיר לעמוד לדין ולא מסוגל לעקוב אחר ההליכים המשפטיים. דיון נוסף בנוגע להמשך הארכת מעצרו, כתב האישום ושאלת כשירותו יתקיים ביום ראשון הקרוב בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

אבא, רצח, בן 14, דקירות, קריית גת, מעצר
החשוד ברצח בנו בכניסה לדיון הארכת מעצר‎

עו"ד יהודה פריד וטל גבאי, המייצגים את האב, מסרו בתום הדיון: "חוות דעת מטעם הפסיכיאטר המחוזי שנתקבלה היום קובעת כי האבא איננו כשיר לעמוד לדין. העובדה שחלפו מספר שבועות מאז ביצוע הרצח ועדיין האבא איננו כשיר אפילו לעמוד לדין מלמדת בהכרח על מצבו הנפשי הקשה בעת ביצוע הרצח, אשר נגרם כתוצאה מן הסמים הקשים אשר הוענקו לו במסווה של תרופה טבעית מצד אותו מטפל שרלטן.

"לא זו בלבד שהסמים גרמו להתקף פסיכוטי, אלא שעד היום ניכרת השפעתם הרעה ולכן האבא עדיין שרוי במצב זה. אנחנו סמוכים ובטוחים כי הפרקליטות תדע למצות את מלוא חומרת הדין עם אותו המטפל אשר אחראי לטיפול הנפשע ולתוצאה המחרידה - רצח של ילד בן 14 במהלך שנתו".

האב שחשוד ברצח יחד עם בנו בן ה-14‎
האב שחשוד ברצח יחד עם בנו בן ה-14‎

האירוע התרחש לפני כשלושה שבועות בשעות הלילה, אז הזעיקה האחות של הנער את המשטרה בעוד אמה נשמעה ברקע בוכה וצועקת. בדיווח למוקד המשטרה נמסר כי האב דקר את בן ה-14 ונמלט מהמקום. כוחות משטרה גדולים של מרחב לכיש פתחו בסריקות נרחבות. לאחר זמן קצר איתרו את החשוד בחורשה סמוכה ועצרו אותו. בנו פונה לבית החולים במצב אנוש, שם נקבע מותו.

יחידת התביעות של המשטרה הגישה בתחילת השבוע כתב אישום נגד תושב עציון לאחר שסיפק למטופליו סמים מסוכנים, ביניהם האב החשוד ברצח בנו. מכתב האישום עלה כי הנאשם, בן 38, העניק טיפולים ללא כל הסמכה, וסיפק למטופליו סמים מסוכנים מסוג MDMA.