הפסיכיאטר המחוזי קבע הבוקר (ראשון) כי השוטר אמיר רז, הנאשם ברצח בנסיבות מחמירות של אשתו דיאנה דדבייב ז"ל, כשיר לעמוד לדין. רז, שמואשם שהכריח את ילדיו לצפות ברצח, מואשם גם בעבירות של תקיפת קטין והתעללות בקטין. ‏בדיון בעניינו שנערך הבוקר בבית המשפט המחוזי מרכז, בני המשפחה של דיאנה הטיחו באמיר רז דרך המצלמות: "את הילדים רצחת, אפס עלוב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בני משפחתה של דיאנה אמרו אחרי הדיון: "הגענו לפה ואני אישית ידעתי שהוא כשיר והוא צריך לעבוד לדין. הוא הפך את החיים שלנו מהקצה אל הקצה, אנחנו נסתדר ונהיה גדולים וחזקים. הוא יקבל על כל דבר שהוא עשה, אני רוצה שיסבול. אני מאחלת לו שיסבול". אחותה של דיאנה הוסיפה: "הוא עלוב, הוא קשר את ילדיו ובפועל רצח אותם. הוא לא רצח רק את אחותי. רציתי שיראה אותנו ויסתכל לנו בעיניים". האם חתמה: "הוא לא רק רצח את דיאנה אלא את כולנו".

מעדויות של חברי המשפחה, עלה כי היו מקרי אלימות קודמים מצידו של אמיר רז כלפי אישתו דיאנה. לפי חברת משפחתו של רז, ההורים שלו חיבקו את דיאנה כי "ידעו שהוא בעייתי". "אובי (אימא של אמיר) התייעצה איתי בקשר לאלימות שלו", סיפרה החברה. "זה היה אחרי הלידה של הילד השלישי. הייתה אלימות מאוד קשה ודיאנה לא הסכימה שהוא יחזור הביתה ואז הוא אצל אובי כמה זמן".

החברה הזכירה שרז שירת במשטרה רק כשנתיים ובמשך תקופה ארוכה הוא "לא מצא את עצמו". "היו לו התקפי זעם ואלימות מאוד קשה, הוא היה מתפרץ, שובר דברים ומשתולל", תיארה המקורבת. "ההורים של אמיר מאוד מאוד חיבקו אותה, כי הם ידעו שהוא בעייתי. כשאובי אמרה שהיא לא ידעה שום דבר - הסתכלתי עליה ושתקתי".

לאחרונה פרסמנו כי מפרטי חקירה ראשונים שהגיעו לידי N12, עולה שהוריו של אמיר רז לקחו סמוך לרצח חפצים יקרי ערך מהכספת המשותפת שהייתה בביתם של בני הזוג. מדובר בכסף מזומן ובחפצים אחרים, והם נמצאים כעת בביתם של ההורים של אמיר.