מחלקת חקירות שוטרים בפרקליטות הגישה היום (חמישי) כתב אישום בגין רצח בנסיבות מחמירות נגד השוטר אמיר רז שירה למוות באשתו דיאנה דדבייב ז"ל. כתב האישום מתאר איך מהרגע שבו "גמלה ההחלטה בליבו להמית את דיאנה", אמיר קשר את ילדיו לכיסאות, מנע מבתו בת ה-7 ומדיאנה לצאת מהבית ולהזעיק עזרה, הכה את דיאנה לעיניהם - ולבסוף ירה בראשה בזמן שהיא מתחננת לחייה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

רז, שהודה ביום המקרה שירה בדיאנה, התייצב לראשונה מאז התקרית בבית המשפט, לאחר שנעדר מהדיון להארכת מעצרו. הפרקליטות הגישה נגדו כתב אישום בגין ביצוע עבירות של רצח בנסיבות מחמירות, תקיפת קטין או חסר ישע בידי אחראי והתעללות בקטין או חסר ישע בידי אחראי.

פרטי המקרה על פי כתב האישום

"בשעות הבוקר, החל ויכוח מילולי בין בני הזוג, בעקבות חשדה של דיאנה כי הנאשם בוגד בה, במהלכו שפכה דיאנה ז"ל על הנאשם כוס קפה פושר", נכתב בהודעת הפרקליטות. "בשלב זה, עלה הנאשם לחדר ההורים להחליף את בגדיו וכן הוציא מהכספת הממוקמת בחדר הארונות את אקדחו האישי".

לפי מח"ש, בשלב הזה המשיך הוויכוח בין בני הזוג, שבמהלכו שניהם יצאו מהבית וחזרו אליו. "בשלב זה, גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה להמית את דיאנה ז"ל", נכתב מטעם הפרקליטות. "לצורך כך, הוציא הנאשם חבל באורך 8.20 מטרים, קרא לילדים, הושיב את שלושת הילדים הגדולים על כיסאות קטנים בסלון וקשר אותם, בעוד התינוק ישב בכיסא אוכל בצמוד אליהם".

דיאנה רז, שעל פי החשד נרצחה ע"י בן זוגה (צילום: פייסבוק)
דיאנה זדבייב שלפי האישום נרצחה בידי בעלה אמיר רז | צילום: פייסבוק

"בסמוך לכך, נטל הנאשם סכין מטבח עם להב מחודד באורך 20 סנטימטרים והניחה על שולחן פינת האוכל", נמסר עוד מהפרקליטות. "כאשר דיאנה ז"ל הבחינה בקטינים כשהם כבולים לכיסאות, היא כעסה וצעקה לעבר הנאשם לפשר מעשיו, והנאשם בתגובה החל להכות אותה לעיני הילדים, תפס אותה בחולצתה באזור הצוואר בשתי ידיו, משך אותה לכיוון דלת הכניסה, ובסמוך לדלת הצמיד את ידו לצווארה וחנקה בחוזקה".

"דקר את דיאנה וירה בראשה"

במהלך המאבק, צעקה דיאנה ז"ל לבתה בת ה-7 לקרוא לשכנה לעזרה. למשמע קריאות אימה, הצליחה הילדה להשתחרר מהקשירה וניסתה להגיע למדרגות כדי להגיע לשכנה ולסייע לאימה, אך הנאשם משך את בתו בחוזקה בידה, הפילה על המדרגות וגרם לה לחבלות, כך על פי הפרקליטות.

אמיר רז (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המצולם)
אמיר רז שנאשם ברצח אשתו | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המצולם

בפרקליטות המשיכו ותיארו איך אמיר מנע מדיאנה לצאת מהבית - ולבסוף ירה בה: "דיאנה ז"ל שחששה לחייה ניסתה לפתוח את דלת הבית במטרה להימלט, אך הנאשם מנע ממנה לעשות זאת, לקח את הסכין מהשולחן ודקר אותה שתי דקירות בירך. דיאנה נאבקה בו וניסתה לקחת ממנו את הסכין, ובשלב זה הנאשם הוציא את האקדח מתוך הנרתיק, ולעיני הילדים, תוך שדיאנה ז"ל מתחננת על חייה, ירה כדור אחד בירך ולאחר מכן לעבר ראשה של דיאנה ז"ל".

"זרע הרס וגדע משפחה שלמה"

לאחר הגשת כתב האישום, אחותה של דיאנה, מריאנה, מסרה בריאיון מחוץ לאולם מכתב שכתבה לדיאנה ובו הבטיחה שתשמור על הילדים. "דיאנה אחותי האהובה, תמיד לימדת אותנו תקשורת גם כשהיה קשה - אבל הרוצח עשה בדיוק ההפך", קראה מריאנה מהמכתב. "הוא רצח אותך באכזריות תוך כדי התעללות מזעזעת בך ובילדים שלך. הוא זרע הרס ורצח וגדע משפחה שלמה".

עצרת לזכרה של דיאנה רז ז"ל (צילום: חדשות 12)
עצרת לזכרה של דיאנה רז ז"ל | צילום: חדשות 12

עוד אמרה: "הוא גדע ברוע מעגל של אהבה שיצרה והעניקה דיאנה לרבים. לא היה לו אכפת מהילדים, לא היה אכפת לו מהצלקות שיגרום להם לכל החיים. הגענו לבית המשפט ואנחנו רואים אותו חי - והיא מתה. אנחנו שבורים במידה שאי אפשר לתאר. הילדים נשארו בבית בוכים ומתגעגעים אלייך עד אין קץ. אני מבטיחה לך שנעשה הכול בשביל הילדים האלה ולתת להם את כל האושר שקיים".

"נוודא שקולה של דיאנה יישמע"

עו"ד תמי קלנברג, שמייצגת את משפחתה של דיאנה דדבייב ז"ל מטעם הסיוע המשפטי במשרד המשפטים: "המשפחה עדיין המומה וכואבת. נפגשנו עם נציגי המחלקה לחקירות שוטרים בטרם הגשת כתב האישום והמשפחה שמעה מהם על פרטי כתב האישום, המגולל את הנורא מכול. אנו נוודא כי קולה של המשפחה ושל דיאנה ז"ל יישמע במהלך המשפט ונדאג לייצוגם לאורך ההליך המשפטי".

כתובת שכתבו השכנים על גדר הבית של דיאנה רז ז"ל
כתובת שכתבו השכנים על גדר הבית של דיאנה רז ז"ל

לפני כשבוע וחצי, חברת משפחתו של השוטר שירה למוות באשתו סיפרה כי לחשוד יש עבר של התקפי זעם ואלימות קשים. רז טען בחקירתו לפני כשבועיים שפעל מתוך הגנה עצמית. אין חבלות על גופו - והמשמעות היא שהוא לא יכול לבסס טענה לפיה דיאנה ז"ל תקפה אותו.