הבעל החשוד ברצח מנסה להצדיק את המעשה הנורא: אמיר רז, בעלה של דיאנה ז"ל, החשוד שירה בה ורצח אותה, טוען שדיאנה איימה עליו איום מוחשי שהצדיק את המעשה - כך פרסמנו הערב (ראשון) במהדורה המרכזית. בנוסף, חוקרי מח"ש מתמקדים בבדיקת טענות שלפיהן הבעל השוטר נהג להכות את אשתו גם במקרים קודמים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החקירה מעלה שרז הכה את דיאנה לפני שירה בה: הוא חבט בה בחזה, ביד ובגב, היא ניסתה להתגונן – ויש לכך סימנים – ואז בשלב הזה, הבעל השוטר דקר אותה בירך אבל דיאנה לא הרפתה ואז, על פי החשד, אמיר רז ירה בה כדור אחד ברגל וזמן קצר לאחר מכן כדור נוסף בעורף – מה שגרם למותה. 

רז טען בחקירתו האחרונה ביום רביעי שפעל מתוך הגנה עצמית. אין חבלות על גופו - והמשמעות היא שהוא לא יכול לבסס טענה לפיה דיאנה ז"ל תקפה אותו. לכן, הוא טוען שדיאנה איימה עליו איום מאוד מוחשי, שלטענתו מצדיק את התגובה הקיצונית שלו. השאלה שעולה בהקשר הזה – כיצד הטענה החדשה מתיישבת עם הגרסה הראשונה שמסר הבעל שעות לאחר הרצח, שעל פיה אין לו הסבר והוא לא מבין למה ירה בה.

דיאנה רז, שעל פי החשד נרצחה ע"י בן זוגה (צילום: פייסבוק)
דיאנה רז ז"ל | צילום: פייסבוק

חוקרי מח"ש מתמקדים כעת בשני כיוונים. האחד – האם אמיר רז סגר את הילדים באחד החדרים בזמן הרצח. והאם הוא הכה את דיאנה גם במקרים קדומים במהלך מריבות שהיו ביניהם.

מעצרו של הבעל החשוד הוארך עד יום חמישי 

מוקדם יותר היום, בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו של רז עד ליום חמישי הקרוב. רז נמצא בבידוד לאחר שנחשף לחולה קורונה מאומת והשתתף בדיון דרך שיחת וידאו. חוות הדעת הפסיכיאטרית הראשונית שעבר קבעה כי הוא כשיר למעצר.

אמיר רז (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המצולם)
הבעל החשוד במעשה אמיר רז | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של המצולם

לאחר שבית המשפט האריך את מעצרו בתשעה ימים, במח"ש ביקשו להאריך את מעצרו של רז ב-10 ימים נוספים. לדבריהם, עד כה נגבו כ-30 עדויות אך עדיין נותרו פעולות חקירה רבות לבצע ועוד 10 עדויות לפחות לגבות. ילדיהם של דיאנה ואמיר, שהיו עדים לאירוע, מסרו גם הם עדות במשטרה.

בהחלטה בדיון הקודם בעניינו של רז קבעה השופטת אושרית הובר איימן כי "קיימת תשתית ראייתית המבססת חשד סביר נגד החשוד לביצוע העבירה המיוחסת לו. הוא נחקר וקשר את עצמו למעשה. מדובר במקרה טרגי וקשה שנסיבותיו טרם התבררו עד תום". עוד קבעה השופטת: "הנסיבות הידועות עד כה מקימות עילות מעצר של מסוכנות וחשש לשיבוש הליכי חקירה באופן שמחייב הותרת החשוד במעצר מאחורי סורג ובריח לשם קידום החקירה".