בית משפט השלום באשקלון גזר היום (ראשון) 8 חודשי עבודות שירות על שולמית צרפתי, גננת שהורשעה בפעם השנייה בתקיפת ילדים בגן שבבעלותה. סגנית הנשיא השופטת ענת חולתא נימקה את קולת העונש בגילה של צרפתי ומצבה הרפואי. הגננת משכה בשיערו של ילד והכתה אותו על פיו, אך בית המשפט החליט כי "הטלת עונש מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח יגרום לנאשמת סבל ונזק בריאותי לא מבוטל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהכרעת הדין נקבע כי הנאשמת תקפה את הקטין בעת ארוחת הבוקר בגן: היא הרימה את הפעוט בן השנתיים והושיבה אותו בחוזקה בכיסא סמוך אליה. הקטין בתגובה החל לבכות, וזרק את צלחת האוכל שלו לרצפה. הנאשמת צעקה עליו, אחזה בשיערו ומשכה את ראשו לאחר. בידה השנייה הכתה אותו מספר פעמים על פיו.

בית המשפט גם ציין כי "בעניין זה התועלת הצפויה מהטלת עונש מאסר מאחורי סורג ובריח היא בעיקר תועלת ציבורית, בהרתעת הרבים והבעת הסלידה הבלתי מתפשרת מחזרת הנאשמת על מעשה דומה שבו הורשעה בעבר. בבחינת התועלת הציבורית הכללית, אל מול עניינה הפרטי של הנאשמת, אשר כפי שנמסר לא תשוב עוד לעסוק בעיסוק דומה, בית המשפט מחליט, בסופו של יום, לנקוט במידת הרחמים". 

ב-2019 כבר הורשעה צרפתי במספר מעשי תקיפת קטין על ידי אחראי משנת 2013. לאחר שסיימה לרצות את עונשה (עבודות שירות וקנס כספי) פתחה צרפתי את הגן מחדש. מכיוון שאין פיקוח על גני ילדים מתחת לגיל 3, היא הוסיפה להתעלל בילדים.

עו"ד ערן צרויה מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) התייחס לגזר הדין: "בית המשפט הדגיש את הצורך בהרתעת הרבים ובהבעת הסלידה ממעשי הנאשמת, אך יחד עם זאת נקט במידת הרחמים כלפיה ולא הטיל עליה עונש מאחורי סורג ובריח, בין היתר בשל גילה המבוגר, מצבה הרפואי והבטחתה של הנאשמת שלא תשוב לעסוק בטיפול בילדים. בית המשפט ציין בגזר הדין היום כי הליך טיפולי-שיקומי שהוטל על הנאשמת בגין הרשעה קודמת כשל.
בסופו של יום, קבע בית המשפט כי בפגיעה בפעוט על ידי אחראי במסגרת חינוכית נפגע לא רק הפעוט עצמו, אלא נפגעת גם סביבתו של הפעוט ואף אוכלוסיית ההורים ברחבי המדינה כולה".