פרשת ההתעללות בפעוטון בראש העין מגיעה הבוקר (חמישי) לנקודת רתיחה נוספת. בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד נפתח שלב הטיעונים לעונש של כרמל מעודה, הגננת שהורשעה בשורת מקרי התעללות בפעוטות בגן שאותו ניהלה. חלק מאימהות ילדי הגן העידו בפני השופט עמי קובו וסיפרו מה עבר עליהן כהורים לילדים שעברו התעללות. אחת מהאימהות התעלפה במהלך הדיון. הפרקליטות דורשת לגזור על מעודה עונש של 14 שנות מאסר ופיצויים למשפחות הנפגעים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפני תחילתו של הדיון הגיעו עשרות הורים, בהם גם הורי הפעוטות מהגן של מעודה, להפגנת מחאה בדרישה ממערכת אכיפת החוק כדי שמעודה תשלם בחומרה על מעשיה הקשים. מעודה הורשעה בגין 18 אישומים הכוללים עבירות של התעללות בקטין או חסר ישע ותקיפת קטין או חסר ישע. האישומים הקשים מתייחסים ל-11 פעוטות בגן "בייבי לאב" בראש העין.

"אני רוצה להתנצל בפני הילדים ובפני כל הורה והורה, אני מתביישת ומתחרטת מעומק ליבי", אמרה כרמל מעודה בבית המשפט, ופרצה בבכי. "אני מורידה את הראש, לוקחת אחריות על הכל. מקווה שיסלחו לי, ושכולם יהיו בריאים". ההורים סירבו לקבל את התנצלותה וקראו לעברה: "אף אחד לא יסלח לך, זה בכי על העונש, ולא על החרטה".

עו"ד איריס פיקר סגל, התובעת בתיק מטעם הפרקליטות, ביקשה מבית המשפט לקבוע מתחם ענישה כולל בעבירות ההתעללות של 12 עד 16 שנות מאסר, ובעבירות של תקיפה ע"י אחראי 2 עד 4.5 שנות מאסר. אך בסוף הכולל הפרקליטות ביקשה להטיל עונש של 14 שנות מאסר.

"אנחנו נבקש מבית המשפט לשמוע את רחש הגלים", אמרה עו"ד פיקר סגל. "בית משפט רגיל לראות יום ביומו הרבה מאוד תיקים עם הרבה מאוד עבירות והחושים שלנו הופכים לכהים. אני מבקשת מבית המשפט לחוש היום כאילו הוא שומע את רחש הגלים בפעם הראשונה".

אימהות לקורבנות מהגן של מעודה העידו בפני בית המשפט וסיפרו על התחושות שלהן כאימהות לאחר שילדיהן שבו מן הגן, החלו להתנהג בצורה חריגה ובדיעבד התברר שעברו אירועי התעללות ואלימות קשים. אחת מהן לא הצליחה להחזיק את עצמה בעקבות החוויה הקשה, מיררה בבכי ויצאה מאולם הדיונים החוצה.

אביה של כרמל מעודה דרש להסדיר את התשלום (צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12)
כרמל מעודה במהלך משפטה | צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12

עינב קסטיאל, אמה של אחת מילדות הגן, העידה: "הילדה שלי הייתה חוזרת הביתה מורעבת, בשעה 17:00 היא הייתה מגיעה הביתה ואוכל 4-5 צלחות של אוכל. בדיעבד הבנתי למה. לאחר שהתפוצצה הפרשה הייתי לוקחת אותה איתי לגן, היא לא הייתה יכולה להיות עם צוות, עושה צרכים על עצמה. הייתה בגן רגיל, וכעת בחינוך מיוחד, מלווה בטיפול רגשי, סובלת מבעיות שפתיות".

אם נוספת, מוריה קוראליו, העידה שבנה הפך להיות אלים יותר כלפי הסביבה בעקבות מה שחווה בגן. לדבריה, "אחרי שעברנו ליד הבית של כרמל הבן שלי הרביץ לבובה, שאלתי אותו למה? והוא השיב 'כי לא התנהגה יפה'. כמה ימים לאחר מכן הוא קשר בובה לכיסא".

"מעשיה הטילו מרות ומורא", אמר השופט עמי קובו בדיון הקודם שבשבו הרשיע את מעודה. "ניכר כי הפעוטות היו חסרי ישע - היא קשרה את ידי פעוט לפרקי זמן ממושכים. לקחה פעוט בן שנה וחצי, הרימה מחולצתו, הוא צרח מכאבים והשאירה אותו קשור ובוכה על הרצפה. במקרה נוסף היא השליכה פעוט לתוך לול והטיחה אותו בחוזקה בכיסא, והטיחה ראשו בשולחן ודחפה אותו לאחור".