בית המשפט הרשיע היום (רביעי) את הגננת כרמל מעודה, בשורת מקרי התעללות בפעוטות בגן שניהלה בראש העין. "מדובר ב-18 אישומים נפרדים", הסביר השופט בפתח הדיון, "הכרעת הדין תתייחס לכל אישום ואישום למרות שמדובר במסכת אחת של התעללות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ההורים הטיחו במעודה עם כניסתה לבית המשפט: "היום את נפרדת מלכאורה. אין לכאורה על הדמעות של הילדים, על הטיפולים שהם עוברים. היום תרוויחי ביושר את מה שעשית". בהמשך צעקו לעברה והטיחו בה קללות.  

ניקול דניאל, אמם של שניים מהילדים שעברו התעללות בגן: "ההרשעה מעולם לא הוטלה בספק, ובתומו של הליך משפטי שוחק נפשית לי ולמשפחתי החלטתי היום להגיש תביעה אזרחית נגד מעודה ובני משפחתה. לא יתכן כי במקרה מחריד כל כך לא ישמע קולי ולא יבוא לידי ביטוי הכאב שלי. בחרתי במשרד עורכי הדין לייזרוביץ ברק על מנת לוודא שכרמל מעודה תשמע אותי לא כעדה אלא כתובעת, ותתמודד עם מעשיה לא כנאשמת אלא כאדם, ולא רק היא, אלא כל משפחתה והנוגעים בדבר".

"הנאשמת הואשמה בסדרת עבירות של קטינות חסרות ישע", הסביר השופט עמי קובו בפתח הדיון, "המאשימה פירקה את כתב האישום ל-18 אישומים נפרדים. הכרעת הדין תתייחס לכל אישום ואישום למרות שמדובר במסכת אחת של התעללות".

"בכל האישומים ישנם סרטונים הייתה מחלוקת לגבי העובדות - מה רואים ומה הפרשנות המשפטית. הנאשמת, בעלת גן ילדים, הייתה אמונה על שלומם ורווחתם של התינוקות בגילי 3 חודשים עד 3 שנים, והיא ביצעה במהלך התקופה פעם אחר פעם מעשי תקיפה והתעללות. כל אישום מתאר עבירות מיום מסוים. רבים ממעשיה מהווים התעללויות ותקיפת קטינים".

CG גננת מתעללת (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
CG גננת מתעללת (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

"ישבה על גבו והטיחה ראשו במזרן"

"מעשיה הטילו מרות ומורא", הסביר השופט, "ניכר כי הפעוטות היו חסרי ישע - היא קשרה את ידי פעוט לפרקי זמן ממושכים. לקחה פעוט בן שנה וחצי, הרימה מחולצתו, הוא צרח מכאבים והשאירה אותו קשור ובוכה על הרצפה. במקרה נוסף היא השליכה פעוט לתוך לול והטיחה אותו בחוזקה בכיסא, והטיחה ראשו בשולחן ודחפה אותו לאחור".

מתוך כתב האישום נגד כרמל מעודה (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

"הייתה זו פעוטה בגן שהתירה את ידיו של פעוט שהיה קשור 35 דקות וסייעה לו. פעוט אחר היא קשרה במשך 54 דקות והאכילה אותו בכפיה. במקרה אחר ניגשה אליו (מעודה) עת ישב על כיסא והטילה אותו בחוזקה על הרצפה. במשך 10 דקות ישבה על הפעוט, הצמידה ראשו למזרן".

השופט המשיך ופירט מקרים נוספים: "במקרה אחר הטילה פעוט מכיסא הגבהה אל הרצפה. במקרה נוסף היא שילבה את ידיו לאחור, וישבה על גבו וכיסתה אותו בשמיכה בעודו בוכה והטיחה את ראשו במזרן בכל פעם שהסתובב. במקרים שונים העמידה פעוטות שונים במשך זמן ממושך על אף שבכו והתקשו לעמוד - שפניהם מופנות לקיר".

תגובת עורכי הדין מרק לייזרוביץ וקרן ברק, ממשרד עורכי דין לייזרוביץ-ברק המייצגים את המשפחה הנפגעת: "הכרעת הדין שהושגה היום היא רק השלב הראשון בתהליך שמסגרתו כרמל מעודה, תהיה חייבת לפצות את המשפחה, הורים אוהבים, וילדיהם הרכים, על מעשים שאין להם כפרה, על אלימות בלתי נתפסת ופגיעה בנפשם וגופם של חסרי הישע, שזקוקים להגנה יותר מכל". 

עו"ד מרק לייזרוביץ וקרן ברק (צילום: עמיר צוק)
עו"ד מרק לייזרוביץ וקרן ברק | צילום: עמיר צוק

תגובת עו"ד שירן ברגמן שמייצג את כרמל מעודה מטעם הסניגוריה הציבורית: "בית המשפט קיבל חלק מטענותינו וזיכה את כרמל מחמישה סעיפי אישום. בית המשפט קיבל היום את בקשתנו לקבל את חוות הדעת של גורמי הטיפול הרלוונטים טרם הטיעונים לעונש".