לאחר שהמשטרה הודיעה כי פתחה בחקירה פלילית נגד יו"ר זק"א לשעבר יהודה משי זהב בעקבות שורה של עדויות על כך שתקף מינית נשים, גברים וילדים, הבוקר (רביעי) הגיש אחד מהקורבנות תלונה ראשונה במשטרה. בתגובה ראשונה הוא סיפר ל-N12: "היו לי חששות מאוד כבדים איך זה יהיה, איך יתייחסו אליי ואיך יקבלו את זה – אבל רוצה להגיד שזה היה ממש ממש בצורה מאוד רגישה ומאוד ממקום של להגיע לחקר האמת, בלי שום לשפוט מראש". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לדבריו, במשטרה טיפלו בתלונה שלו בצורה מאוד רגישה: "הם שאלו את השאלות הנכונות ועשו את הצעדים הנכונים בצורה הכי סובלנית שיש, ברגישות, וממש הרגשתי שהם באמת רוצים להגיע למה שצריך, ובשום צורה לא הרגשתי מאוים".

"אני רוצה לומר שכל מי שחושש להגיש תלונה – אין לו שום סיבה לחשוש", הוא הוסיף. "אפשר לפנות לארגון 'מגן' ולקבל ליווי צמוד ומקצועי - כל מה שאפשר כדי להפסיק את הסבל הזה של האנשים שנפגעו ושלא ייגרם נזק נוסף לאנשים שעוד לא נפגעו".

עוד הוא ציין כי לדעתו מספר האנשים שנפגעו ממשי זהב בצורות שונות יכול להגיע לאלפים. "אני בטוח שיש עוד המון אנשים ואני חושב על אלפים שנפגעו ממנו בכל מני צורות עקיפות וישירות", הוא אמר. "אפשר לשים לזה סוף והגיע הזמן לשים לזה סוף. הפחד של 30 שנה - נגמר. אף אחד לא מפחד יותר. הזמנים האלה שמפחדים וסוגרים את הדברים בתוך הקהילה נגמרו לגמרי. עושים לזה סוף ואין יותר את הדברים האלה".

בסיום דבריו, הוא קרא לרשויות להעניק עזרה לאנשים שנפגעו: "כל האנשים שנפגעו מיהודה או ממישהו אחר צריכים לקבל עזרה מקצועית וטיפול פסיכולוגי מאוד מקיף ספציפית לדבר הזה. יש אפשרות לקבל את העזרה הזו והמדינה צריכה וחייבת לתת לאנשים האלה את העזרה שמגיעה להם. האנשים האלה לא עשו שום דבר רע ולא עשו שום דבר שמגיע להם לחיות כל כך הרבה שנים בסבל".

אתמול דיווחנו על קו ההגנה החדש של משי זהב אל מול התלונות הרבות נגדו. גורם בסביבתו אמר ל-N12 כי משי זהב יאמץ קו הגנה שאומר שהוא לא תקף אף אחת או אחד וכי מדובר ביחסים בהסכמה. לדברי אותו גורם, אם ילחצו עליו - הוא לכל היותר יודה שמדובר ביחסים תמורת תשלום, או מתנה, או הבטחה לסייע.

באמצעות דרך זו מנסה משי זהב להקל את החשדות החמורים שמדברים על אונס או על פגיעות מיניות שמלוות בכוח. התשובה לשאלה כיצד הוא ינהג עם החשדות שמייחסים לו יחסים עם קטינים או קטינות - לא ברורה בשלב זה לנוכח קו הגנה זה.