חשד לרצח בירוחם: אישה כבת 53 נמצאה הבוקר (שני) ללא רוח חיים בביתה ברחוב סלעית עם סימני אלימות, לאחר שעל פי החשד נחנקה למוות על ידי בעלה. כוחות המשטרה והרפואה שהוזעקו למקום הגיעו בעקבות דיווחו של הבעל החשוד ברצח, שהתקשר למשטרה ואמר שהרג את אשתו. במשטרה לא מכירים אירועים או תלונות קודמות על אלימות במשפחה.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי החשד הבעל חנק למוות את אשתו והזעיק את המשטרה, השוטרים הזעיקו את כוחות ההצלה שניסו לבצע בה פעולות החייאה - אך ללא הועיל. גורמי הרפואה שהגיעו לזירה העריכו שבת ה-53 ככל הנראה מתה כתוצאה מחניקה; על פי האינדקציה הראשונית המוות התרחש בשעות הבוקר המוקדמות, זמן קצר לפני הגעת הכוחות. 

פרמדיק מד"א, יגאל אסייג ,סיפר: "כשהגענו למקום, השוטרים הובילו אותנו לדירה וראינו אישה כבת 53 מחוסרת הכרה. ביצענו בדיקות רפואיות, היא הייתה ללא נשימה וללא דופק. התחלנו בפעולות החייאה ולאחר ניסיונות החייאה נאלצנו לקבוע את מותה".

4 ימים בלבד לתוך השנה החדשה וכבר מתחיל מניין הנשים שנרצחו בגלל אלימות במשפחהבשנת 2020 נרצחו 21 נשים על ידי בן זוגן או קרוב משפחה. בתקופת משבר הקורונה חלה עלייה של 300% בפניות נשים למוקדי הסיוע, ועלייה של 18% בהגשת כתבי אישום על אלימות במשפחה.

"הבחירות מעניינות את הממשלה והכנסת הרבה יותר מחייהן של מאות אלפי נשים שחיות במעגל האלימות בישראל", אמרה יו"ר נעמת, חגית פאר. "הפוליטיקאים שלנו, מכל המפלגות, יוציאו מיליארדים על מערכת בחירות נוספת אך את התוכנית למאבק באלימות במשפחה שהממשלה עצמה אישרה הם לא מצליחים לתקצב מאז שנת 2017. שנה חדשה החלה, אך גל הטרור נגד נשים נמשך ולא עצר לכבודה. אני קוראת לכל אישה במצוקה וגם לכל מכר, שכן או קרוב משפחה שחושד שאישה בקרבתו נתונה לטרור - לא להסס ולפנות לגורמים המקצועיים. זו באמת הצלת נפשות".