פרסום ראשון: ל-N12 נודע היום (שלישי) כי אובי רז, אימו של השוטר אמיר רז שנאשם ברצח אשתו דיאנה דדבייב, נחקרה באזהרה בחשד לשיבוש הליכי משפט. האם חשודה שידעה על אירועי אלימות קודמים של בנה כלפי המנוחה, אך הסתירה זאת מהחוקרים. במח"ש טרם קיבלו החלטה בעניינה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתבות נוספות ב-N12:

"מדובר בחשד שעלה בחקירה והתברר שאין בו ממש", מסרה רז ל-N12. "איש אינו חושב שיש לי יד ורגל במעשה שבוצע".

כתובת שכתבו השכנים על גדר הבית של דיאנה רז ז"ל
כתובת שהציבו שכניה של דיאנה על גדר ביתה

בכתב האישום שהוגש נגד אמיר רז תואר כי חלה התערערות במערכת היחסים בין בני הזוג בחודשים האחרונים, שאף הובילה לכך שעזב את הבית לכמה שבועותעם זאת, כמה ימים לאחר הרצח אימו התראיינה יחד עם בעלה, וטענה כי לא היו אירועים קודמים בין בני הזוג.

"הוא הכניס אותי פנימה הביתה ואמר לי: הרגתי את דיאנה", סיפרה אז ל-N12. "לא היה כלום מאחורי העיניים שלו, הכול היה ריק. כאילו לא הייתה נשמה מאחורי העיניים. אמרתי לו: אתה בטוח? והוא ענה לי שכן. אמיר ילד רגיש והוא לא בכה. זה לא היה אמיר. אני חיבקתי אותו והחיבוק הזה לא היה מוכר. אמיר מחבק חיבוק חם ואוהב. והוא רק שם עליי את הידיים וזה לא היה הוא - זה לא היה הילד שלנו. ואז הוא צלצל למפקד שלו במשטרה וקרא לו. אמרתי לו 'בוא נארגן את הילדים ואני אקח אותם'".

עוד הוסיפה בריאיון: "מאז אנחנו בסרט שאנחנו מקווים להתעורר ממנו ולגלות שזה רק סרט רע. אני לא מצליחה לקלוט שהבן שלנו עשה כזה דבר. זה הכי רחוק מהמשפחה שלנו. כולנו נגד אלימות וגם אמיר כל השנים דיבר על זה שאבוי למי שירים יד על אישה. זה היה אמיר", תיארה האם. "לא קולטים שזה מה שקרה, לא קולטים שדיאנה לא פה. דיאנה היא הבת שלנו - הייתה ותהיה כל החיים. ארוחות שבת, אירועים משותפים. היא גרה פה אצלנו ביחידה למעלה. אין לנו תשובה איך ממשיכים מכאן. היא האימא של הנכדים שלנו. הדבר הכי חשוב לשניים האלה היה הילדים שלהם והם עשו הכול עבורם". 

פרקליטו של אמיר רז הנאשם ברצח, עורך הדין משה אלון, מסר בתגובה: "מדובר באירוע מצער מאוד מבחינת ההורים, אשר הינם שבורים ומפורקים מהמעשה. אין כל מעורבות שהיא ואף לא כל ידיעה שהיא של מי מההורים לגבי המעשה הנורא".

לפי חברת משפחתו של רז, ההורים של רז ידעו כי מדובר בבחור בעייתי. "אובי (אימא של אמיר) התייעצה איתי בקשר לאלימות שלו", סיפרה החברה. "זה היה אחרי הלידה של הילד השלישי. הייתה אלימות מאוד קשה ודיאנה לא הסכימה שהוא יחזור הביתה ואז הוא היה אצל אובי כמה זמן".

החברה הזכירה שרז שירת במשטרה רק כשנתיים ובמשך תקופה ארוכה הוא "לא מצא את עצמו". "היו לו התקפי זעם ואלימות מאוד קשה, הוא היה מתפרץ, שובר דברים ומשתולל", תיארה המקורבת. "ההורים של אמיר מאוד מאוד חיבקו אותה, כי הם ידעו שהוא בעייתי. כשאובי אמרה שהיא לא ידעה שום דבר - הסתכלתי עליה ושתקתי".