מחדל אבטחה חמור נוסף בבסיס צה"ל - בפעם השנייה השבוע: כנופיית פורצים חדרה בתחילת השבוע לבסיס נתן בבאר שבע - ואף גרמה להחשכת הבסיס באמצעות רחפנים. הרחפנים פגעו ברשת החשמל - וגרמו לחשכה בבסיס, אליו פרצו בחסותה - כך פרסמנו הערב (רביעי) לראשונה במהדורה המרכזית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הפורצים עשו שימוש בטיסנים ורחפנים וכך אספו מודיעין על מה שקורה בבסיס ועל דרכי פריצה והימלטות ממנו. הם חדרו לבסיס דרך הגדר, ועל פי החשד היעד היה אמצעי לחימה וציוד צבאי נוסף. עם זאת, הם לא גנבו נשק אלא ציוד צבאי אחר. עד כה לא אותרו חשודים במעשה.  

ומה שמדהים אפילו יותר במקרה הזה הוא לא רק השימוש ברחפנים ואופן הפריצה המתוחכם לבסיס בחסות החשכה - אלא שלצה"ל ולמשטרה כבר היה מידע על הכוונה לפרוץ לבסיס - ובכל זאת הם לא הצליחו למנוע את הפריצה.   

מדובר צה״ל נמסר בתגובה: "בעקבות אירועים חריגים באזור, הועלתה רמת הכוננות של הבסיס באופן מיידי, לרבות תגבור האבטחה ועיבוי יעדי ההגנה. נדגיש כי לא נגנבו נשקים מהיחידה ולא היו חבלות בגנרטור, אמנם זוהתה פריצה בגדר שנחסמה באופן מיידי. בנוסף בעקבות זיהוי כלי טיס אזרחיים במרחב הבסיס, נעשה שימוש באמצעיים טכנולוגיים בתיאום עם משטרת ישראל. צה"ל עושה וימשיך לעשות ככל הנדרש על מנת לשמור על בסיסיו מוגנים וישתמש בכלל האמצעים הדרושים לכך במטרה למנוע פריצות וניסיון גניבת נשק".