בית המשפט העליון הכריע: יימסרו חומרי חקירה נוספים במסגרת תיקי האלפיים - בעליון בחרו לקבל היום (חמישי) את הערעור שהגישו בני הזוג איריס ושאול אלוביץ' באופן חלקי, לאחר שטענו שהוסתרו מהם חומרים. במסגרת זו, הפרקליטות תמסור להגנה חומרים נוספים וכן ינסו לשחזר את השיחות שאילן ישועה מחק ממכשירו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השופט יוסף אלרון אמר: "הפרקליטות תמסור להגנה את טיוטת הסכם העסקה של עד המדינה ניר חפץ בקבוצת בזק, את קלסרי החפיפה של פילבר, מידע בעניין האופן שבו נוהלו תכתובות מטעם נציגי רשויות החקירה עם אילן ישועה ותמלילי חקירות ושיחות מתוקנים".

אלרון מתח ביקורת בדבריו והוסיף כי "אני סבור כי יש ממש בטענות העוררים שלפיהן בית המשפט המחוזי לא פירט די הצורך את נימוקיו בהחלטותיו שלא למסור חומרים רבים שהתבקשו על ידם לעיונם".
 
פרקליטיהם של בני הזוג אלוביץ' וראש הממשלה נתניהו ביקשו שיימסר להם המכשיר הנייד של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה - זאת לטובת בדיקה של השיחות והתכתובות שנמחקו ממנו. השופט הורה לאפשר למומחים מטעם העוררים לבצע פעולות במכשיר לשחזור השיחות המחוקות האמורות במשרדי רשויות החקירה ובפיקוחן.
 
כחלון על אלוביץ': גזענות לשמה (צילום: החדשות)
בעל השליטה לשעבר בבזק, שאול אלוביץ' | צילום: החדשות

הפרקליטות: "בית המשפט קיבל את רוב טענות התביעה"

"בית המשפט קיבל את רובן הגדול של טענות התביעה בעררים. מתוך 35 הפריטים שהתבקשו בערר על ידי סנגורי נתניהו - בית המשפט הורה להעביר לידיהם כחמישה בלבד. ערר סנגורי מוזס נדחה לחלוטין", כתבה הפרקליטות בהודעה לתקשורת. "גם לעניין קבלת טענותיהם הספורות של העוררים הדגיש בית משפט כי ננקטה גישה מרחיבה באשר לפרשנות סעיף החוק המחייב העברת חומרים להגנה".

עוד הוסיפו בפרקליטות כי "לאורך הדרך טענה ההגנה טענות שונות בדבר 'הסתרה שערורייתית' של חומרי חקירה מטעם רשויות האכיפה. טענות אלה לא התקבלו בבית המשפט המחוזי ובית המשפט העליון".
 
בני הזוג אלוביץ' מואשמים בתיק 4,000 (פרשת בזק-וואלה), שבו אף מואשם ראש הממשלה בנימין נתניהו. כתב האישום מייחס לזוג עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הפרת אמונים בתאגיד ועבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך. 
 
בשבוע שעבר הגישה הפרקליטות כתב אישום מתוקן בתיק 4,000 נגד נתניהו. תיקון האישום כולל, בין היתר פירוט של אירועים קונקרטיים, שכוללים דרישות מאתר "וואלה" להיטיב את הסיקור של נתניהו ובני משפחתו, שלדברי הפרקליטות - בחלקן נתניהו היה מעורב. עוד הודגש בכתב האישום המתוקן כי ראש הממשלה היה מודע לכך שבני משפחתו פונים לבני הזוג אלוביץ'.