הפרקליטות הגישה היום (ראשון) כתב אישום מתוקן בתיק 4000 נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. תיקון האישום כולל בין היתר פירוט של אירועים קונקרטיים שכוללים דרישות מאתר "וואלה" להיטיב את הסיקור של נתניהו ובני משפחתו, שלדברי הפרקליטות - בחלקן נתניהו היה מעורב. עוד הודגש בכתב האישום המתוקן כי ראש הממשלה היה מודע לכך שבני משפחתו פונים לבני הזוג אלוביץ'.

לקריאת כתב האישום המתוקן - לחצו כאן

"בהתאם להחלטת בית המשפט, צורף לכתב האישום המתוקן פירוט של אירועים קונקרטיים (315 במספר) הכוללים דרישות מאתר וואלה להיטיב את הסיקור של הנאשם ובני משפחתו (כ-230 דרישות)", ציינו הפרקליטות בהודעה לתקשורת. "מתוכן קיימות אינדיקציות למעורבותו של נתניהו בכ-150 דרישות עבורו ועבור בני משפחתו".

משפט נתניהו (צילום: AP)
נתניהו בבית המשפט | צילום: AP

עוד הוסיפו בפרקליטות: "הפניות כוללות דרישות להטיב את הסיקור התקשורתי של נתניהו ובני משפחתו, להגדלת זמן החשיפה של ידיעות חיוביות או מחיקה, דרדור או שינוי כותרות של ידיעות שליליות על נתניהו או בני משפחתו, דרישות לסיקור שלילי של יריבים פוליטיים, דרישה למנוע שידור ראיון שנערך עם נתניהו וכיוצ"ב".

"נתניהו היה מודע שבני משפחתו פונים לזוג אלוביץ'"

בפרקליטות הוסיפו כי בכתב האישום המתוקן הודגש שראש הממשלה "היה מודע לכך שבני משפחתו פונים לבני הזוג אלוביץ' בדרישות לסיקור, בהיקף ניכר ובאופן שיטתי". עוד כתבו: "דרישות אלה, כמו גם אירועי 'צנזורה עצמית' שבוצעו על רקע הדרישות האמורות, פורטו גם הן בנספח האמור, בסך הכל 315 דרישות, המהוות את רכיב ה'מתת' במערכת היחסים השוחדית".

שאול אלוביץ' (צילום: החדשות 12)
"נתניהו היה מודע שבני משפחתו פונים לזוג אלוביץ'". שאול אלוביץ' בבית המשפט | צילום: החדשות 12

בהודעת הפרקליטות הקדימו לתיקונים פירוט סעיפים נוספים שבכתב האישום וכתבו כי בתקופות הרלוונטיות לאישום התקיימה בין הנאשמים "מערכת יחסים שוחדית". "מערכת יחסים זו כללה דרישות והתערבויות בסיקור תקשורתי בדרכים שונות באתר וואלה שבשליטת בזק", כתבו.

הם הוסיפו: "זאת, כנגד הציפייה שבתמורה לכך נתניהו יקדם עבור בני הזוג אלוביץ' אינטרסים כלכליים משמעותיים; ואכן בתמורה למתת ביצע נתניהו פעולות שלטוניות שהיו בעלות חשיבות מכרעת לאלוביץ' ורעייתו והיטיבו עמם ועם העסקים שבשליטת אלוביץ'".

משפט נתניהו (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
נתניהו בנאום מחוץ לבית המשפט לפני הדיון הראשון שהשתתף בעניינו | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו הגיב לפרסום כתב האישום המתוקן בתיק 4000, וטען: "התפוצץ הבלון. הפרקליטות בקושי הצליחה למצוא 10 פניות תקשורתיות של רה״מ לוואלה ב-4 שנים, ממוצע של פנייה אחת בחצי שנה, בשעה שבתקופה זו נכתבו על רה״מ בוואלה כ-10,000 כתבות".

התפוצץ הבלון של תיק 4000. הפרקליטות בקושי הצליחה למצוא 10 פניות תקשורתיות של רה״מ לוואלה ב-4 שנים, ממוצע של פנייה אחת...

פורסם על ידי ‏Benjamin Netanyahu - בנימין נתניהו‏ ב- יום ראשון, 3 בינואר 2021

לפני כשבוע, סנגוריו של נתניהו הגישו בקשה לביטול כתב האישום. הם טענו אז כי הפרקליטות לא העבירה כדין לבית המשפט את אישורי היועץ המשפטי לממשלה לפתיחת חקירה נגד ראש ממשלה מכהן, כפי שדורש לטענתם סעיף 17 לחוק יסוד הממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות