העימות במשרד האוצר יגיע לבית המשפט? שר האוצר ישראל כ"ץ איים בתביעה נגד שאול מרידור, ראש אגף תקציבים לשעבר, בגין הדברים שאמר נגדו - בין היתר בתוכנית "עובדה". היום (שלישי), שעות לאחר שקיבל את האיום המשפטי, מרידור הגיב בביטול והבהיר: "אמת דיברתי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כ"ץ דרש ממרידור להתנצל על "השקר המחוצף שאמרו לו להטות מספרים או לשנות מקורות", והתייחס לכך גם בריאיון לתוכנית "שש עם עודד בן עמי". לדברי כ"ץ, מרידור הוא "שקרן שהורחק מהמשרד כי הוא חתר נגד השר ונגד מדיניות הממשלה - ולא בפעם הראשונה. התחלתי לו הליך שימוע עם היועץ, ותוך שעה הוא הניח מכתב התפטרות ובצדק, חסך לנו את הטרחה. מי שהיה הסגן שלו החליף אותו והוא הרבה יותר טוב ממנו. הוא אמר שקר שהופרך על ידי כולם".

מרידור לא נרתע מהאיום המשפטי ואמר: "במכתב התפטרותי מתפקידי כראש אגף תקציבים במשרד האוצר ובראיונות תקשורתיים שונים הצבעתי על חציית קווים אדומים וריסוק כללים אלמנטריים של מנהל תקין במשרד האוצר. הכול מתוך תחושת שליחות וחובה ציבורית להביא לידיעת הציבור את הדברים כהווייתם".

מרידור הוסיף ואמר כי הטענות שלפיהן דבריו מהווים "דברי דיבה" משוללות כל יסוד. "אומר באופן ברור: אמת דיברתי, דבריי משקפים התנהלות חמורה של שר האוצר אשר מקומה לא יכירנה במנהל ציבורי תקין. ככל ששר האוצר יבחר להגיש תביעה כפי שנרמז במכתבך, דומה כי יהא בכך כדי לתרום תרומה ממשית לחשיפת אותה התנהלות משחיתה ופסולה של השר וכידוע 'אור השמש הוא המחטא הטוב ביותר'". 

כ"ץ כתב אמש למרידור, באמצעות עורך דינו נבות תל צור, כי מדובר ב"לשון הרע והוצאת דיבה מהסוג החמור ביותר כלפי נבחר ציבור. טענתך נסתרת על ידי בעלי תפקידים בכירים אחרים שנכחו באותם דיונים".

עוד נטען כי הפרסומים בנושא "זכו לתהודה תקשורתית וציבורית רבה והסבו למרשנו ולשמו הטוב נזקים כבדים. הנזקים טרם התגבשו במלואם והוא שומר תחת ידו את מלוא זכויותיו בעניין זה". כ"ץ דרש הבהרה והתנצלות ממרידור, שבה ייכתב כי הוא "חוזר מאשמת השווא".