דווקא בימים שתחושת הביטחון של תושבי הדרום בשפל, שורה של מחדלי חקירה חמורים של המחוז הדרומי של המשטרה בפיקודו של ניצב פרץ עמר מובילים לשחרור עבריינים מסוכנים ממעצר הביתה. מה שגורר ביקורת חמורה של בתי המשפט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקרה אחד, המשטרה עצרה חשוד מרכזי בקרב יריות בין כנופיות בלב שכונת מגורים בעיר בדרום שארע לפני שבועיים. היו ראיות ואף עדויות לעבירות שביצע החשוד, אלא בעת שביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בפעם השלישית, התברר לשופטים - כי החוקרים התרשלו ובמשך חמישה ימים של מעצר לא ביצעו שום פעולות חקירה.

מעצר משטרתי של עבריינים, משטרה, חשודים

כבוד השופט אלון אינפלד שנאלץ לשחרר את החשוד כתב: "בית המשפט החליט לדחות את בקשת המעצר בשל מחדלי היחידה החוקרת, מאז החלטת המעצר הקודמת לא בוצעו כל פעולות חקירה. לא ניתן הסבר חסוי או גלוי למחדל".

במקרה נוסף, המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של אדם שנחשד בתקיפה חמורה באמצעות מוט ברזל, אלא ששוב התברר שלא בוצעו שום פעולות חקירה. כבוד השופטת שרה חביב קבעה כמעט בייאוש: "נראה שהיחידה החוקרת איננה מסוגלת לנהל את התיק בשקידה הראויה בעוד המשיב במעצר, בנסיבות אלה אין לי אלא להורות על שחרורו".

ברקע הדברים, הוארך מעצרם של 3 הצעירים, בני 16,17 ו-21 מהכפר הבדואי ביר הדאג' החשודים באונס הילדה בת ה-10 בדרום. אביה של הילדה יוצא למאבק כדי שמקרה מזעזע כזה לא יקרה שנית. בצל האירוע הקשה החליטו רבים מתושבי הדרום לצאת עכשיו למאבק ולשורת הפגנות ולקרוא לאכיפה נגד הפשיעה בדרום.