כבר לא "חינוך מיוחד"? הבוקר (שישי) הגיעה משטרת ישראל למוסד גרודנא שבאשדוד, במטרה למנוע את פתיחתו - לאחר שבשבוע האחרון בוצעו נגדו פעולות אכיפה ומנהליו סירבו להפסיק את פעילותו. אמש, שידרנו במהדורה המרכזית כתבה בה דיווחנו למשטרה על אותו תלמוד תורה ממש – אולם במשטרה התעקשו שמדובר במוסד לחינוך מיוחד. במשטרה טוענים היום שטעות היא זו שהובילה לבלבול, ושבמוקד התכוונו למוסד אחר סמוך ששם מתחנכים ילדים בחינוך מיוחד. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבוקר, הגיעו כוחות משטרה לאשדוד, שם פועל מוסד גרודנא ללא הפרעה, ומנהליו מסרבים לסגור אותו בהתאם להנחיות. השוטרים הגיעו למקום במטרה למנוע את פתיחתו, ובמקום החלה התקהלות וקריאות נגד השוטרים, לצד ניסיונות של חלק מהנוכחים להיכנס למוסד.

אמש, שידרנו במהדורה המרכזית בדיקה מיוחדת – במטרה לבדוק כמה זמן לוקח למשטרה להגיע למוסדות שמפרים את ההנחיות בירושלים, באלעד, בבית שמש ובאשדוד.

באשדוד, הגענו לאותו תלמוד תורה של הפלג הירושלמי שפעיל ללא הפסקה מתחילת הסגר - למרות קנסות שנרשמו לו. בשעה 13:00 דיווחנו למשטרה על מאות תלמידים שיוצאים מבית הספר, והמוקדנית שיערה שלניידת לא ייקח הרבה זמן להגיע למקום. אחרי זמן מה קיבלנו שיחה מהמשטרה, שבה ביקש השוטר לבדוק אם מדובר בבית ספר של חינוך מיוחד, וטען שזה ככל הנראה המצב.

כעבור 40 דקות התקשרנו שוב, הפעם הבהרנו למוקדנית שלא מדובר בחינוך מיוחד אלא במוסד של הפלג הירושלמי, אך היא התעקשה: "ניידת בדקה את זה ואני אומרת לך שזה כן". במשטרה אגב, מכירים היטב את תלמוד התורה הזה, בשבוע שעבר ניסיון אכיפה שם התפתח למהומה גדולה.