התפתחות בפרשת החשד לאונס קבוצתי של נערה בת 13 בשרון: התיק צפוי לעבור בימים הקרובים לפרקליטות. ההערכה היא שהתיק ייסגר. הרקע: חוקרת הילדים לא הצליחה לקבוע האם גרסת הנערה מהימנה. ואולם, בהקלטות שמתפרסמות לראשונה היום (שלישי) ב-N12, נשמעים ניסיונות טיוח וגרסאות מתפתלות ומשתנות של חלק מהחשודים. גם הנערה נשמעה בקולה, כשהיא מספרת כיצד איים עליה אחד החשודים לחזור בה מגרסתה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האירוע התרחש בין 27 ל-29 בדצמבר בזמן שהנערה, שהייתה חוסה בהוסטל פתוח במרכז הארץ, ברחה. היא הגיעה לאזור השרון יחד עם חברה לדירה שבה שהו הנערים, שם על פי החשד אנסו אותה כמה מהם בזה אחר זה. בדיקה רפואית חיזקה את החשד והיא הגישה תלונה במשטרה.

"יש לך שתי שניות להגיד שלא עשינו את זה"

סמוך למועד פרסום הפרשה, הנערה ברחה שוב וב-9 בפברואר היא הגיעה לאזור השרון. אחד החשודים שפגש בה תיעד אותה והעלה לחשבונו ברשת חברתית סרטון שבו היא חוזרת בה מההאשמות בשיחת טלפון עם אימה. 

בשיחת טלפון לאימה למוחרת היום היא סיפרה בקול שבור שהחשוד איים עליה: "הוא אמר לי - יש לך שתי שניות להתקשר לאמא שלך ולהגיד לה שלא, שלא עשינו את זה, ואז מרוב פחד התקשרתי אלייך ואמרתי לך את זה". 

החשוד על בת ה-13: "היא זונה"

הילדה הועברה למסגרת של פנימייה סגורה בעקבות האירוע ומצבה הנפשי קשה. בחקירתה היא התקשתה לספר את מה שאירע באופן מפורט, אבל גם בגרסתם של חלק מהחשודים יש לא מעט סתירות.

"הבת שלך הייתה איתנו כשהיא נעדרה", אמר אחד החשודים בשיחה עם האם ב-23 בינואר, "היא אמרה שהיא בת 15, כן? היא הייתה איתנו. היא אמרה לנו 'אין לי אין לי איפה לישון'. נישקנו אותה אצל חבר, והיא הלכה אחרי זה, יום אחרי זה הביתה". 

בשיחה נוספת, מעט אחר כך, הוא שינה גרסה. "אני לא מתקרב לא לבת שלך ואני לא מתקרב לבן שלך", אמר לאם, שהשיבה לו: "מי אתה שתיגע בה תגיד לי?". בתשובתו סיפק החשוד גרסה: "אה וזה שהיא התחילה לגעת בי וזה זה בסדר... היא התחילה לגעת בי ולהגיד לי 'אני אוהבת אותך ואני רוצה...' וזה".

"זאת הסיבה ששלושתכם נוגעים בה?", נזפה האם בחשוד - ששוב שינה גרסה. "אף אחד לא נגע בה. הבת שלך זונה - זה מה שהיא". בחקירתו במשטרה טען החשוד כי התקיים ביניהם מגע מיני אבל בהסכמה. 

החשוד מנסה לטייח: "אל תבואי עם משטרה"

חשוד אחר, שהכיר את הנערה מבעוד מועד, פעל לנסות ולטייח את האירוע במהלך אותם ימים שבהם נעדרה הנערה. האם התקשרה אליו ב-28 בפברואר לספר לו שמחפשים אחריה והוא היתמם ואמר: "אה היא ברחה מהפנימייה?". 

בהמשך כשעלתה האפשרות שברחה לדרום הארץ, הוא אף הציע עזרה. "אני אגיד למשפחה שלי לאחד מהם שייצא לבדוק. רק שהיא תחזור בשלום, חוץ מזה כלום".

בשיחה למוחרת הוא טען שבמקרה פגש בה. "חבר שלי אומר לי הנה היא מולו", אמר בשיחה לאם. היא התחננה שיעכב אותה במקום והוא השיב: "אבל אל תבואי עם משטרה, תבואי קחי אותה לבד. אני מפחד מהדברים האלה". האם הבהירה שמחובתה לדווח. בחקירתו הוא הודה ששהה בדירה אך טען שלא קיים עימה מגע מיני. 

החשודים במעשה האונס הקבוצתי של הנערה הם שלושה קטינים ובגיר אחד שנעצרו ביום חמישי לפני שבועיים ושוחררו ברביעי האחרון. אם ההערכה תתברר כנכונה והתיק אכן ייסגר, זה יהיה עוד אירוע קשה במסכת בלתי נתפסת שעברה אותה נערה צעירה. בגיל 11 היא התלוננה גם כן על אונס קבוצתי מצד מספר רב של נערים, אך איש לא שילם מחיר. הפעם במשפחתה מקווים שזה יסתיים אחרת.

תגובות פרקליטי החשודים:

עו"ד מוחמד מסאוורה מהסניגוריה הציבורית: "הקטין שיתף פעולה עם החוקרים, מסר גרסה והכחיש את כל החשדות. העובדה שבית המשפט שחרר אותו מהמעצר מלמדת כי גרסתו לא הופרכה. כולי תקווה שהחקירה תסתיים במהרה וחפותו של הקטין תוכח".

עו"ד רהב אופנהיימר מהסניגוריה הציבורית: "הקטין שאותו אני מייצג שוחרר, מכאן שהראיות שכנגדו היו חלשות. מכל מקום, מכחיש כל מגע מיני. ככל שיוגש כתב אישום, אגיב לאחר קריאת חומרי החקירה".

עו"ד עלאא עתאמנה מהסניגוריה הציבורית: "הקטין עומד על גרסתו כפי שנמסרה על ידו לחוקריו. הוא ממשיך לטעון שאין לו קשר לאירוע וכי מעולם לא קיים יחסי מין עם מי מהמתלוננות".