השימוש בטייזר הפך לכלי נשק: מח"ש פתחה היום (שלישי) בחקירה נגד שוטר מתחנת באר שבע לאחר שזה השתמש מספר פעמים בטייזר כנגד חסר בית שהיה אזוק וכלוא בתא המעצר. עורכי דינו של העציר ביקשו לשחררו מיד, אולם בית המשפט החליט להאריך את מעצרו, בפרקליטות הגיבו כי הם החליטו על דעת עצמם להעביר את תיעוד המקרה לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האירוע החריג והמטלטל התרחש הרחק מעיני הציבור בתחנת באר שבע כשחסר בית נעצר לאחר שבעל עסק הזעיק משטרה בטענה שהוא עומד בחוץ ומפריע ללקוחות. בעודו יושב במעצר, נראה חסר הבית כשהוא מקלל את אחד השוטרים ויורק לכיוונו אולם בניגוד לכל הכללים ולמרות שי' אינו מסכן אותו, השוטר נכנס לתא המעצר ומשתמש בטייזר שוב ושוב כנגדו.

בתיעוד מהתא ניתן לשמוע את זעקותיו של י' אך גם ניתן לראות כיצד אף אחד מהשוטרים שהיו נוכחים באירוע לא עוצר את אותו השוטר, כשלבסוף י' מתמוטט. עורך הדין אורי דייגי, שמייצג את י' מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר כי "מדובר בהתנהגות מזעזעת וברוטאלית. לא משנה מה החשוד עשה - אין שום הצדקה לבוא ולחשמל אותו פעם אחר פעם".

שוטר מחשמל צעיר אזוק מאחורי סורגים
שוטר מחשמל צעיר אזוק מאחורי סורגים

למרות התמונות הקשות, בפרקליטות מחוז דרום הגישו כתב אישום דווקא נגד י' על איומים ותקיפת שוטר וביקשו להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. מהפרקליטות נמסר: "הפרקליטות מיוזמתה ומבלי שהנאשם התלונן בגין כך, העבירה את התיעוד המצולם לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים, אשר פתחה בחקירת האירוע".

מיותר לציין שפעולת השוטר היא בניגוד לנוהל שהמשטרה עצמה קבעה: השימוש בטייזרים אמור להיות כדי לנטרל חשוד - לא כדי לתקוף אותו או לנקום בו. בסנגוריה הציבורית מתכוונים להיאבק כדי שהשוטר התוקף ייענש, כך גם כל יתר השוטרים והמפקדים שבחרו להעלים עין.

תגובת משטרת ישראל: "גם לאחר מעצרו המשיך העציר לתקוף, לקלל, לאיים ולירוק על השוטרים כולל בתחנת המשטרה עצמה. בכל הנוגע להתנהלות השוטר באירוע - הועבר החומר מיוזמתנו לבחינת מח"ש כמקובל".