עו"ד אפרים דמרי, פרקליטו של יהודה משי זהב, יושב ראש ארגון זק"א לשעבר, הגיע אמש (שני) לאולפן "המהדורה המרכזית" והגיב לראשונה על התחקיר שהצביע על כך שמרשו תקף מינית במשך שנים שורה ארוכה של ילדים, ילדות, גברים ונשים. "הוא לא תקף ילדים ולא פגע באף אחד", אמר עו"ד דמרי. "הכול זה שמועות זדוניות של מישהו שמנסה לפגוע בו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לטענת עו"ד דמרי, התקשורת עורכת משפט שדה למרשו, וזו הסיבה שהוא החליט להגיע אתמול למשרד להב 433 כדי למסור את גרסתו. "כרגע כל החשדות המיוחסים לו הם על ידי התקשורת. משטרת ישראל היא הגוף שזכאי ורשאי לגבות עדויות. נפתחה חקירה, יזמנו אותו והוא יענה. ניתן למשטרה לעשות את עבודתה".

"מרשי לא תקף ילדים ולא פגע באף אחד", המשיך עו"ד דמרי. "זה שמועות זדוניות של מישהו שמנסה לפגוע בו". לטענתו, האחראים להפצת השמועות מגיעים מהפלגים הקיצוניים בחברה החרדית: "משי זהב עזב את העולם האנטי-ציוני, הפך את עצמו לציוני ומזדהה עם מדינת ישראל. כשעבר מחוג אחד לשני נוצרו לו המון שונאים שרוצים ברעתו".

יהודה משי זהב ופרקליטו עו"ד אפרים דמרי (צילום: N12)
עו"ד אפרים דמרי, פרקליטו של יהודה משי זהב | צילום: N12

בשבוע שעבר התפרסם בעיתון "הארץ" התחקיר שהצית את הפרשה, והציג עדויות של גברים ונשים שטענו שמשי זהב הטריד ותקף אותם מינית. בעקבות הממצאים והעדויות הקשות, החליטה המשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד יו"ר זק"א לשעבר. החקירה הוטלה על היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433.

אתמול בבוקר הגיעו משי זהב ודמרי למשרדי היחידה בלוד וביקשו למסור את גרסתם המלאה לטענות, לנוכח מה שמשי זהב כינה "עלילת דם". הוא נפגש עם קצין חקירות, שהודיע לו שבשלב זה לא ניתן לגבות ממנו גרסה, ושהוא יזומן לחקירה בשלב מאוחר יותר. משי זהב אף טען שהוא מוכן להתעמת עם המתלוננים ועם המתלוננות נגדו.

לאחר שעזבו את משרדי להב 433, מסר עו"ד דימרי ל-N12: "מרשי, כמאמין בחפותו, יזם את הצעד הלא שגרתי הזה והעמיד את עצמו לחקירה. אין לו מה להסתיר".

במשטרה נערכים לגבות עדויות מקורבנות עבר

במשטרה ניסו אתמול לשכנע אישה שטוענת שמשי זהב תקף אותה מינית להתלונן, אך היא סירבה. החוקרים יצרו קשר עם האישה, שלדבריה משי זהב ביצע בה מעשה מגונה בכוח לפני כמה שנים, בעת שהייתה קטינה. אין התיישנות על המעשה הזה, אך כאמור האישה מסרבת בשלב זה להתלונן.
 
עד כה לא התקבלה עדיין תלונה נגד משי זהב. ככל הנראה, ישנם כמה שמות של נפגעים שהמשטרה תרצה להגיע אליהם ולשכנע אותם להתלונן. במקביל, נערכים במשטרה לגבות עדויות מקורבנות עבר של משי זהב שחלה התיישנות בעניינם, במידה ויידרש להוכיח דפוס פעולה.

משי זהב מתכוון להכחיש את כל החשדות נגדו, אבל גורמים בסביבתו אומרים שאם הוא ייפתח את הפה ויתלונן - ישנם כמה אנשי ציבור שצריכים לחשוש.