כשבועיים לאחר אירוע החדירה לבסיס חיל האוויר בנבטים, המשטרה עצרה היום (ראשון) חשוד בגניבת רכב ופריצה לבסיס, ועוד שניים נעצרו בחשד שסייעו בגניבה. מדובר באירוע על רקע פלילי ולא ביטחוני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האירוע החל כאשר במשטרה התקבל דיווח על גניבת רכב מדימונה. מהמשטרה כי כאשר אוכפים של חברת איתוראן איתרו את הרכב אותם סמוך לבסיס נבטים, החשוד בגניבה הבחין בהם ולכן החל בנסיעה פרועה ופרץ לתוך הבסיס, תוך שהוא מנסה להימלט גם רגלית.

כוחות צה"ל בבסיס וכוחות המשטרה ניהלו את המרדף אחר החשוד, בסיוע היחידה האווירית של המשטרה, יחידות ההגנה הקרקעית, חוזי חיל האוויר וגששים. לאחר מכן, עברו לסריקות וחיפושים ברחבי הבסיס. עם זאת, לא הצליחו לעצור באותו ערב את החשוד שכנראה הצליח להימלט.

חשד שגנב רכב נכנס לבסיס נבטים
הרכב הגנוב

"בתום פעילות חקירתית במישור הגלוי והמודיעיני, חוקרי משטרת ישראל הביאו הערב למעצרו של  החשוד", נכתב בהודעת המשטרה. בסך הכול נעצרו שלושה חשודים באירוע: שוהה בלתי חוקי, כבן 20 תושב דהריה, נהג מונית תושב ערערה-בנגב ותושב דימונה.

על פי החשד, השלושה תכננו יחד לגנוב רכב ולהעביר אותו לשטחי הרשות הפלסטינית. מיד לאחר התקרית בבסיס צה"ל, נהג המונית אסף את החשוד בגניבת הרכב והבריח אותו לשטחי הרש"פ.

מהמשטרה נמסר כי השלושה חשודים בגניבת רכב, סיכון חיי אדם בנתיב תעבורה, כניסה למתקן צה"ל ושהייה בלתי חוקית, הם הועברו לחקירה בתחנת המשטרה בדימונה, ויובאו מחר בפני בית המשפט השלום בבאר שבע.