בית המשפט גזר היום (שלישי) את דינו של אמיר אבו לאבן, בן 21 מרמלה, שדרס למוות את איתי מרגי בן ה-8 ביום הכיפורים לפני שנה בתל אביב. אבו לאבן נידון ל-9 שנות מאסר ועוד שנתיים על תנאי, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בהמתה בקלות דעת ובסחר בסמים. נוסף על שנות המאסר, גזר עליו בית המשפט תשלום פיצויים של 250 אלף שקלים למשפחת מרגי. השופט היימן אמר במהלך הקראת גזר הדין על הנהיגה הפרועה של אבו לאבן: "לא מדובר בפזיזות רגעית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"נסיבות העבירה של המתה בקלות דעת חמורות ביותר ותוצאותיה טרגיות", אמר עוד השופט במהלך הקראת גזר הדין. "ילד איבד את חייו. הנאשם יצא מביתו לבצע עסקאות סמים ואף הספיק לבצע ארבע עסקאות. הנאשם יצר בנהיגתו הפרועה סיכון להיווצרות תאונה קטלנית. לא מדובר בפזיזות רגעית. הרכב הפך לפצצה מתקתקת שהתפוצצה וגרמה למותו של המנוח"‎.

איתי מרגי ז"ל
איתי מרגי ז"ל
זירת התאונה שבה נהרג הילד איתי מרגי בתל אביב
זירת התאונה שבה נדרס למוות איתי מרגי ז"ל

"הביע חרטה על מעשיו"

עורכי הדין ליאור שטלצר וסתיו כהן, שמייצגים את אמיר אבו לאבן מטעם הסניגוריה הציבורית, הדגישו כי אבו לאבן הביע חרטה אמיתית וכנה על התוצאה הטרגית שגרם במעשיו. הם הוסיפו כי הוא אמר שעליו לקבל עונש מאסר לתקופה משמעותית כחלק מכפרה על מעשיו.

"יש לציין שגם שירות המבחן התרשם מלקיחת האחריות וקבע כי מדובר בבחור צעיר בלי מאפיינים ודפוסים עברייניים שניתן וצריך לשקם אותו כבר במהלך תקופת מאסרו", מסרו. "בית המשפט גזר עונש שלטעמנו חמור מהעונש ההולם הנהוג בעבירות מסוג זה, בעיקר נוכח לקיחת האחריות, החרטה, היעדר העבר הפלילי ונסיבות חייו. אנו נלמד את ההחלטה ונשקול את המשך צעדינו".

איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור (צילום: באדיבות המשפחה, החדשות)
איתי מרגי בן ה-8 ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות

עו"ד חי הבר, שמייצג את משפחת מרגי, אמר בתום הדיון: "יש אכזבה מטעם המשפחה. הייתה ציפייה שיוטל העונש המקסימלי. בתיק הזה היה צריך לנהוג אחרת, הוא מייצג את החולי של החברה שלנו – ללכת לחלק סמים ולדרוס. יש ילד בגיל 8 שמת בגלל שהוא החליט למכור סמים ביום כיפור ולצפצף על כולנו. אנחנו נבקש מהמדינה לשקול את הנושא ולהגיש ערעור לעליון. החרטה לא מקלה על העונש".

צפו בריאיון עם עו"ד חי הבר (צילום: החדשות)
עו"ד חי הבר | צילום: החדשות

במסגרת הסדר הטיעון, שעליו דווח לראשונה ב-N12 בחודש יוני האחרון, עבירת שיבוש מהלכי משפט נמחקה מסעיפי האישום. בכתב האישום המקורי, טרם הההודאה והסדר הטיעון, נכתב: "בעוד שאיתי מוטח על הכביש שותת דם, אבו לאבן יצא ממכוניתו ומיהר להסתיר בשיחים את הסמים שהיו ברשותו".  

בראשית חודש אוקטובר 2019, אבו לאבן הגיע לתל אביב בצוהרי יום כיפור עם רכבו כדי למכור סמים ללקוחותיו. בעת שהיה בדרכו בדרך נמיר-ז’בוטינסקי, הוא נסע במהירות מופרזת, ודרס למוות את איתי שחצה את הכביש עם אופניו. איתי פונה במצב אנוש לבית החולים איכילוב, ושם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.