הנהג הדורס מואשם בהמתה בקלות דעת: פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (שלישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אמיר אבו לאבן, בן 21 מרמלה, בגין המתה בקלות דעת, שיבוש מהלכי משפט, קשירת קשר לפשע, סחר בסם מסוכן והחזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית. אבו לאבן דרס למוות את הילד איתי מרגי ז"ל ביום הכיפורים האחרון בדרך נמיר בתל אביב. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רביד שיפמן, בצהרי יום הכיפורים האחרון, בשעה 13:47, הגיע אבו לאבן ברכבו לגוש דן כדי למכור סמים מסוכנים מסוגים שונים לצרכני סמים שונים. בסמוך לשעה 15:16, לאחר שמכר סמים לארבעה לקוחות ברמת גן, פתח תקווה ותל אביב והיה בדרכו למכור ללקוח נוסף, נהג אבו לאבן ברחוב דרך נמיר בתל אביב, מכיוון צפון לדרום, בצומת הרחובות דרך נמיר ורחוב ז'בוטינסקי.

איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור
איתי מרגי ז"ל | עיבוד: none, באדיבות המשפחה, החדשותבאותה העת, רכב איתי מרגי ז"ל, בן ה-8, על אופניו בכביש, בנתיב הנגדי בכביש מכיוון צפון לדרום. עם הגיעו אל הצומת, פנה המנוח, ברציפות ימינה, אל רחוב ז'בוטינסקי, תוך שהוא חוצה את נתיב נסיעתו, הנוהג ברכב. אבו לאבן נסע בנתיב האמצעי בכביש ישר, במהירות מופרזת ומעל המותר, פגע במנוח, הרכוב על אופניו, בעוצמה רבה.

מיד לאחר תאונת הדרכים ובשעה שהמנוח מוטל מדמם על הכביש, יצא אבו לאבן מהרכב ומיהר להסתיר את הסמים המסוכנים שהחזיק בשיחים שבצד הכביש כדי להעלימם מעיני השוטרים שהוא צפה שיגיעו אל זירת התאונה, ובכוונה להכשיל חקירה פלילית והליך שיפוטי ולהעלים ראיות. ניידת מד"א שהוזעקה למקום התאונה פינתה את מרגי ז"ל אל בית החולים איכילוב, כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלת ראש קשה. מאוחר יותר באותו היום נפטר מרגי בבית החולים, כתוצאה ממעשיו של אבו לאבן. 

זירת התאונה שבה נהרג הילד איתי מרגי בתל אביב
זירת התאונה

מותו של מרגי ז"ל נגרם כתוצאה ממעשיו של אבו לאבן – נהג ברכב בקלות ראש ובחוסר זהירות וללא תשומת לב לחיי אדם, נהג ביום כיפור במהירות מופרזת ומעל המותר, לא התאים את מהירות נסיעתו למועד בו נהג ברכב, יום כיפור, למרות שהיה מודע היטב לעובדה כי במועד זה משתמשים בכביש הולכי רגל ורוכבי אופניים ובהם, קטינים רבים, המסתמכים על המוסכמה הנוהגת, לא התאים את מהירות נסיעתו לתנועת עוברי הדרך ולתנאי הדרך, לא האט את מהירות נסיעתו בכביש עם הגיעו אל הצומת ולא הבחין במנוח על אף שדה הראייה אשר היה בפניו ולא הגיב בבלימה.

"מעשיו של המשיב, אשר היה קל דעת, בנטילת סיכון בלתי סביר לאפשרות גרימת התוצאה קטלנית, בנהיגתו את הרכב במהירות גבוהה ומופרזת, שאינה הולמת את תנאי הדרך, בדרכו לביצוע עסקת סמים, מלמדים על המסוכנות הרבה הטמונה בו לסיכון בטחון הציבור", כתבה עו"ד שיפמן בבקשה להארכת תנאים מגבילים.

"דבר לא יחזיר את איתי, נדאג שימוצה הדין עם הנאשם" 

פרקליטיו של אבו לאבן מטעם הסניגוריה הציבורית, עורכי הדין ליאור שטלצר סתיו כהן, מסרו: "מדובר בטרגדיה קשה. אמיר מביע צער עמוק על האירוע ותוצאותיו, וטוען בתוקף כי לא יכול היה להימנע מהתאונה, כפי שקבע בוחן תנועה משטרתי. הפרקליטות לא קיבלה את טענותינו ואנו נציג הטיעונים המלאים בבית המשפט". 

"דבר לא יחזיר את איתי אבל לפחות נדאג כי ימוצה הדין עם הנאשם על מנת שיועבר מסר, למען יראו וייראו", מסר עורך דינה של משפחת מרגי, עו"ד חי הבר. "לא ייתכן שנחיה בחברה בה יש אנשים, כמו הנאשם, המרשים לעצמם, עד כדי כך, לזלזל בחיי אדם.חשוב גם לומר גם מילה טובה לפרקליטות אשר מטפלת בעניין בנחישות רבה וברגישות כלפי לפי המשפחה, אני סמוך ובטוח כי יעשו עבודתם כהלכה וידאגו למצות הדין עם הנאשם". 

עו
עו"ד חי הבר

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק, מסר: "לא מדובר כאן בגרימת מוות ברשלנות או בטעות אלא מדובר בהאשמות חמורות שבהן על פי החשד הנהג פעל בקלות דעת בכביש שהובילה לדריסתו של איתי ז"ל". בית המשפט חייב לשדר מסר חד וברור כי נהג שיעלה על הכביש בקלות דעת ויסכן את שאר משתמשי הדרך ייענש בחומרה. רק במאבק נוקשה וחסר פשרות של כל המערכות נוכל למגר את תאונות הדרכים ולהציל חיים".