הותר לפרסום: אורן קובי יזם הנדל"ן שהואשם בהונאה בעבר, הוא איש העסקים החשוד כעת בהונאת נושים ובהלבנת הון בעשרות מליוני שקלים. קובי כיהן כמנכ"ל חברת אדמה, חברת טרה וחברת אב.צ, אך נאלץ לפשוט את הרגל. על פי החשדות הוא ביצע את העבירות בניסיון להימנע מתשלום החובות לנושיו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר בפרשה חדשה, לאחר שבתחילת השנה הוגש נגד קובי כתב אישום חמור המייחס לו ריבוי עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד והלבנת הון ועבירות נוספות.

קובי חשוד שעל אף שנקבע כי הוא פושט רגל, המשיך לפתוח חברות נדל"ן, ורשם אותן באופן כוזב על ידי אנשי קש במסמכי תאגיד, כדי להונות את נושיו. החשדות המיוחסים לקובי הם עבירות של הברחת נכסים, הסתרת פעילות כלכלית, העלמת מיסים, דיווחים כוזבים ועוד. את העבירות ביצע לכאורה כדי לא לשלם את החובות שהיו לו לנושיו.

בשנת 2016 פורסם בחדשות 12 תחקיר וממנו עלה כי חברת "אדמה" שהייתה בבעלותו של קובי מכרה ללקוחותיה קרקע חקלאית באזורים המבוקשים והבטיחה כי הקרקעות יופשרו בתוך מספר שנים. אך ההבטחות הללו לא מומשו לעולם. 

לפני מספר חודשים הסתבך יזם הנדל"ן שוב כשצולם במצלמת האבטחה תוקף את אחד מעובדיו במסדרון באחד מחדרי המשרדים. עירוב המשטרה רק ליבה את המתקפה האלימה. קובי נחקר בחשד לתקיפה.