פרסום ראשון: אביעד משה הנאשם בניסיון רצח אשתו שירה איסקוב, מואשם גם בהתעללות בבנו הפעוט. על פי כתב האישום המתוקן שהוגש לבית המשפט, משה כפה על בנו בן השנתיים לראות את הרצח של האם שירה ובכך גרם להתעללות בקטין או בחסר ישע. תיקון כתב האישום נעשה לבקשתו עו"ד בן מעוז, פרקליטה של שירה. לפני כחודש הוגש כתב האישום נגד אביעד משה שבו פורטה התקיפה האכזרית שביצע נגד אשתו.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בכל זמן התקיפה שהה הילד לצדה של המתלוננת בעת שהותקפה באכזריות", נכתב בכתב האישום המתוקן, "הן באמצעות המערוך והן בדקירות סכין. הנאשם, כשהותיר את הילד בסמוך למתלוננת בעת התקיפה, למרות הפצרות חוזרות ונשנות מצדה להזיז את הילד מהמקום, גרם סבל לילד, התנהג כלפיו באכזריות בכך שכפה עליו להיות נוכח ולצפות במעשיו כלפי אמו, הטיל עליו אימה משמעותית, הפחיד אותו וכל זאת, כאשר מדובר בילד חסר ישע התלוי בנאשם".

עוד פורט בכתב האישום כי "בשלב מסוים הנאשם עצר את התקיפה והתרחק מהמתלוננת כשהוא מותיר אותה מוטלת על הרצפה מתבוססת בדמה. בהמשך לכך הנאשם העביר את הילד, שבגדיו וגופו מכוסים בדם אמו, לאמבטיה ופתח את דלת הדירה כשהסכין המגואלת בדם בידו".

התמונות המזעזעות (צילום: באדיבות המשפחה)
שירה בזמן אשפוזה בבית החולים | צילום: באדיבות המשפחה

אביעד משה תקף את אשתו שירה איסקוב באכזריות בערב ראש השנה. הוא הכה אותה בעוצמה באמצעות מערוך ודקר אותה עשרות פעמים. שירה ששרדה במזל את התקיפה, אושפזה במשך שבועות ארוכים בבית החולים כשהיא במצב אנוש והשתחררה רק בימים האחרונים.

עם שחרורה סיפרה: "היום אני משתחררת, יוצאת לחיים חדשים. יש לי עוד דרך ארוכה לעבור עד שאסיים את כל התהליך הרפואי, אך אני עם הפנים קדימה, אופטימית וחזקה מתמיד". היא הודתה לצוות בית החולים: "טיפלו בי במקצועיות, מסירות ואנושיות". גם עופר, אחיה של שירה, התייחס לשחרורה מהאשפוז הממושך: "מתרגשים מאוד, זו רק התחלה בתהליך ארוך".

ד"ר יולי טרגר, מנהל מחלקת השיקום בסורוקה, התייחס לבשורה החיובית: "אני שמח שהגענו ליום הזה. שירה עברה אצלנו תהליך ריפוי משמעותי, הן פיזי והן רגשי". הוא הוסיף: "צפויה לה עוד דרך ארוכה ומאתגרת בהסתגלות למצב החדש, על לריפוי מלא".

עו"ד בן מעוז​ (צילום: משה בנסון)
צילום: משה בנסון

עו"ד בן מעוז, פרקליטה של שירה, מסר: "אני מברך את החלטת הפרקליטות שנענתה לבקשתי לתיקון כתב האישום והוספת בנה הפעוט של שירה כנפגע עבירת התעללות. אביעד משה כפה על הילד להיות נוכח ולצפות במעשי הזוועה שביצע כלפי אמו, הוא המשיך לפצוע ולדקור את מרשתי בעוד דמה נספג בבגדיו של הילד חסר הישע וגם על כך הוא צריך לתת את הדין".‎

בהקשר לכך, ח"כ עודד פורר, יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, מגיש הצעת חוק שתשלול את זכות האופטרפסות של הורה שהורשע ברצח או בניסיון רצח של בן הזוג. 

מנכ"לית המועצה לשלום הילד עו"ד ורד וינדמן הגיבה לאישום המתוקן שהוגש נגד משה: "אין ספק כי ילד שרואה הורה אחד מתעלל בהורה שני, הוא עצמו קורבן להתעללות נפשית שעלולות להיות לה השלכות מרחיקות לכת. טוב עשתה הפרקליטות שהכירה בנפגעים הנוספים לאלימות במשפחה, שהם הילדים העדים לה".