בית המשפט החליט היום (חמישי) להאריך ב-4 ימים את מעצרה של האם החשודה בהתעללות בבנה התינוק בן ה-4 חודשים. מעצרו של האב החשוד הוארך גם כן אתמול, ב-6 ימים נוספים. התינוק עדיין מאושפז במצב אנוש בבית החולים ברזילי באשקלון. האם פרצה בבכי במהלך הדיון: "הכאב שאני פה וגם אני וגם אבא שלו לא אתו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך הדיון בעניין הארכת מעצרה של האם, אישה בת 24 שעובדת במשרד הביטחון, החשודה התפרצה וקראה: "בבקשה, אני רוצה להיות אתו. הכאב שאני פה וגם אני וגם אבא שלו לא אתו. הקול שלי יכול להרגיע אותו. אני רוצה להיות אתו". המשטרה מייחסת לאם מעורבות ישירה בחשד להתעללות: "היא לא יודעת לתת לנו עדות או גרסה שדוחה את החשדות שהטחנו בפניה".

הסיפור החל לאחר שהתינוק פונה לבית החולים ברזילי בשעות הערב שלשום על ידי מד"א. אחרי בדיקות של הרופאים שגילו עליו סימנים כחולים - עלה החשד שהוא נפגע כתוצאה מהתעללות. הרופאים דיווחו למשטרה על החשד שהתפתח בקרבם על אודות פגיעה מכוונת. לאחר חקירה נעצרו האב והאם בחשד להתעללות.

בית החולים ברזילי, ארכיון (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
בית החולים ברזילי בו מאושפז התינוק | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90בדיון היום הביע נציג המשטרה טענה לפיה זו אינה הפעם הראשונה שההורים פוגעים בתינוק הצעיר: "אנחנו בתחילתה של החקירה, לא מדובר במקרה בודד. יש חבלות נוספות שנגרמו באירועים נוספים". השופטת דורית בונדה אמרה במהלך הדיון: "אמו של הפעוט ידעה לספר בעדותה כי הבחינה בסימנים אבל פירשה אותם לכל הפחות בצורה מקלה. לחוקרים היא אמרה שלא היא ולא בעלה הכו את התינוק אבל ייתכן שהוא קיבל מכה". סנגורם של בני הזוג, עו"ד שרון וקנין, כבר ערר על החלטת בית משפט השלום להאריך את מעצרה של החשודה, ובהמשך היום יתקיים דיון בעניינה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

על פי גורמים המעורים בפרטי החקירה, האם טוענת בגרסתה כי בשעת המעשה שהביא לפציעתו החמורה של התינוק, היא הייתה בעבודתה במשרד ממשלתי. אותם גורמים מעורים סיפרו עוד כי האם הגיבה בתדהמה כששמעה שהרופאים גילו על בנה סימנים כחולים. בשלב זה לא ברור מהן בדיוק הפגיעות מהן סובל התינוק, אולם מבית החולים ברזילי נמסר כי בשל מצבו הקשה נשקלת האפשרות להעבירו להמשך טיפול בבית החולים איכילוב.