אחרי שפרסמנו לראשונה אמש (שלישי) כי הוריו של תינוק ממושב ליד אשקלון חשודים בהתעללות בו, משפחתו של הפעוט מסרה את גרסתה לאירוע החריג. לטענת המקורבים לזוג החשוד, התינוק החל לפרכס, והאב, שלו תעודת מעסה רפואי, החל לעסות אותו במטרה לעזור לו. במשטרה ביקשו להאריך את מעצרו של האב הצעיר בשבעה ימים. עורך דינם של הזוג אמר כי הוא "לא מבין למה המשטרה אוטומטית הולכת על החלטה קיצונית לעצור את ההורים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השופטת אמרה בדיון הארכת המעצר כי האב לא ידע לתת הסברים של ממש בחקירתו לאותם סימני חבלה קשים שנתגלו על הגוף והקרקפת של בנו. השופטת הוסיפה כי "האב מסר גרסה מתחמקת ללא תשובות ממשיות. אין זה סביר שהאב לא יכול להסביר".

השופטת הוסיפה כי לתינוק "יש שברים בצלעות שנגרמו לפני כמה ימים ושברים ביד. מדובר בקטין בן ארבעה חודשים בלבד אשר מצוי כעת במצב קשה בטיפול נמרץ ילדים. העדות שנגבתה מרופא בבית החולים מלמדת על חבלות בראשו של הפעוט. עדותו של מנהל טיפול נמרץ מלמדת שהפעוט הובא לפניו ללא הכרה והיה לו דופק נמוך. כשהרופא התחיל להנשים את הפעוט הוא שם לב שישנם סימני חבלה ושטפי דם בצבעים שונים בראשו, בנוסף לשטף דם בידו. הרופא אומר כי מדובר בסימנים שנגרמו בימים האחרונים ומעידים על לחץ על הראש וחבלה, שהובילו לפגיעה קשה בראש. הוא סיכם שבשלב הזה לא ניתן לקבוע בוודאות שמקור החבלה בהתעללות, אך לא ניתן לשלול זאת".

הסיפור החל לאחר שהתינוק פונה לבית החולים ברזילי בשעות הערב אתמול על ידי מד"א. אחרי בדיקות של הרופאים שגילו עליו סימנים כחולים - עלה החשד שהוא נפגע כתוצאה מהתעללות. הרופאים דיווחו למשטרה על החשד שהתפתח בקרבם על אודות פגיעה מכוונת. לאחר חקירה נעצר האב בחשד להתעללות והאם זומנה לחקירה באזהרה.

מקורבים לזוג החשוד, מסרו ל-N12 הבוקר את גרסתם לאירוע. "קרה אירוע שהצריך התערבות של האב הצעיר. התינוק החל לפרכס. האב, בעל תעודת מעסה רפואי, עיסה אותו כדי לנסות להחזיר אותו והזמין אמבולנס. הוא ניסה לעזור לו, לא לפגוע בו. יש רקע, לפני שבועיים ההורים היו איתו באיכילוב, זה לא משהו שהתחיל היום".

בית החולים ברזילי, ארכיון (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
בית החולים ברזילי בו מאושפז התינוק | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אמו של התינוק נעצרה אף היא ומחר תובא להארכת מעצר. על פי גורמים מעורים, היא טוענת בגרסתה כי בשעת המעשה שהביא לפציעתו החמורה של התינוק, היא הייתה בעבודתה שבמשרד ממשלתי. אותם גורמים מעורים סיפרו עוד כי האם הגיבה בתדהמה כששמעה שהרופאים גילו על בנה סימנים כחולים. בשלב זה לא ברור מהן בדיוק הפגיעות מהן סובל התינוק, אולם מבית החולים ברזילי נמסר כי בשל מצבו הקשה נשקלת האפשרות להעבירו להמשך טיפול בבית החולים איכילוב.

עורך הדין שרון וקנין המייצג את בני הזוג מסר: "מדובר בהורים צעירים בשנות ה-20 לחייהם. זהו בנם הבכור. הם כל כך שמחו וטיפלו בו יפה. לא מבין למה המשטרה אוטומטית הולכת על החלטה קיצונית לעצור את ההורים. כשהאבא ראה שהבן במצוקה, הוא עשה את הדבר המתבקש והזמין אמבולנס".