בית משפט השלום באשקלון האריך הערב (חמישי) את מעצרם של ההורים מאשקלון שחשודים בהתעללות בילדם שהלך אתמול לעולמו. מעצרו של האב הוארך ב-8 ימים ושל האם ב-5. לאחר שנקבע מותו של התינוק, הוחמר סעיף החשדות נגד השניים, שכעת חשודים בעבירה של רצח קטין או חסר ישע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בדיון אמרה נציגת המשטרה כי לפי ממצאי החקירה עד כה, "עולה שזה תינוק שהתעללו בו במשך זמן". עוד אמרה כי הנזק נגרם לתינוק לאחר שהוא טולטל ונזרק בידי אביו, "האם הייתה עדה לפגיעה בפעוט בדרך של טלטול והטחתו על הספה מצד האב". האב מצדו טוען שהוא פעל כפי שפעל משום שראה את בנו נחנק.

היא סיפרה שהאב הודה שבאירוע מלפני מספר חודשים הוא "הניח את התינוק באגרסיביות", אך לטענתו הוא לא נפצע. היא אמרה שהם עימתו שני ההורים וכי "האם סיפרה בעימות שהאב 'הקפיץ את התינוק על היד', זה נראה לה חריג והיא צעקה לעברו: 'מה אתה עושה?'".

עם זאת, אמרה כי טרם ברור להם מי מההורים גרם לחבלות ותיארה: "האם התמוטטה בחדר החקירות כשסיפרו לה שהתינוק מת". נציגת המשטרה תיארה גם מקרה נוסף לכאורה שבו האב טלטל את התינוק, האם נבהלה והוא ברח מביתם. אחר כך חזר לבקשתה. האם הגיבה לדברים ואמרה: "לא נהגנו באלימות, דאגנו לו כל הזמן".

הסבתא לבתה: "זה כנראה מה שאלוהים קבע"

אחותה של האם קראה לעברה: "אנחנו איתך, אנחנו מאמינים בך. אל תתייאשי. הכל לטובה. תניי רגועה, אנחנו יודעים שטיפלתם בו בחום ואהבה". גם סבתו של התינוק אמרה לבתה: "הכל יהיה בסדר, אנחנו איתך. הילד הזה בא לעולם לתיקון של 4 חודשים. זה כנראה מה שאלוהים קבע. אתם תשתחררו ותביאו עוד ילדים לעולם, בעזרת השם. יהיה בסדר". בשל הקריאות הללו הופסק הדיון והוא התחדש לאחר דקות ארוכות.

השופטת אמרה על האם כי "היא סירבה להאמין ולהפנים שבעלה מסוגל לעולל חבלות ולגרום לו לפגיעה שבסופו של דבר הביאה למותו". עוד אמרה כי "התקדמות החקירה מלמדת שהיא הייתה עדה להתעללות ולא עשתה די, עצמה את עיניה והעדיפה לקבל את הסבריו המיתממים שהיו נוחים לה. לא פנתה למשטרה ולא לרווחה שהיא חושדת שהוא מתעלל. כך יצא שבסופו של יום הוא נפטר".

נציגת המשטרה אמרה כי "כלל הממצאים מעלים חשד גבוה מאוד שמותו נגרם מחבלה ויתרה מכך נמצאו חבלות חוזרות ונשנות. מחומר החקירה עולים שני מקרים שבהם הופעלה אלימות מצד החשוד, ויחד עם זאת עדיין רב הנסתר על הגלוי. לא ברור ליחידה החוקרת מי בין השניים גרם לחבלות". השופטת השיבה: "התמונה היום ברורה יותר, מסבכת את החשוד יותר מאשר את האם".

מוקדם יותר הוציא בית המשפט צו לביצוע ניתוח גופתו של התינוק. אמש במהדורה המרכזית פורסם כי חוות הדעת הרפואית הראשונית, שנסמכת גם על צילומי MRI, קובעת שהתינוק מת כתוצאה מטלטול והתעללות. התינוק סבל ממוות מוחי ולאחר מכן נפטר בבית החולים ברזילי.

בדיקת ה-MRI גילתה דימומים במוח ובעמוד השדרה של הפעוט ושבר בגולגולת. בנוסף, הבדיקות העלו כי הפעוט ככל הנראה עבר התעללות ממושכת לאורך זמן מכיוון שהתגלו שברים שטרם התאחו באופן מוחלט ומעידים על טלטול והתעללות שעבר בעבר.

עוד פורסם במהדורה חוות דעת רפואית ראשונית, הנסמכת בין היתר על צילומי MRI, קובעת כי מותו של התינוק נגרם כתוצאה מטלטול והתעללות. התינוק סבל ממוות מוחי ולאחר מכן נפטר בבית החולים ברזילי ביום שלישי האחרון. בדיקת ה-MRI גילתה דימומים במוח ובעמוד השדרה של הפעוט ושבר בגולגולת. בנוסף, הבדיקות העלו כי הפעוט ככל הנראה עבר התעללות ממושכת לאורך זמן מכיוון שהתגלו שברים שטרם התאחו באופן מוחלט ומעידים על טלטול והתעללות שעבר בעבר.