"הסתכן בהפצה מחלה ביודעין": פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (שני) לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד חולה קורונה מאומת, שהפר בידוד והשתתף במסיבה בדרום. חולה הקורונה הוא תושב הדרום בן 24 שמואשם בהפצת מחלה במזיד. מדובר בפעם הראשונה שבה מוגש כתב אישום מסוג זה בישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

 בכתב האישום שגולל את האירוע נכתב כי אותו גבר חווה תסמיני קורונה כבר לפני כשבועיים, ו-4 ימים לאחר מכן הוא אובחן כחולה מאומת ועודכן על כך יום לאחר מכן. לאחר 6 ימים מרגע שקיבל הודעה על כך שהוא חיובי לקורונה, ביקש הנאשם מרופאה המטפלת בו להשתחרר מבידוד, אך נענה בסירוב.

מסיבה חשוכה  (צילום: shutterstock_By Rimgaudas Budrys)
סורב להשתחרר מבידוד, ובכל זאת השתתף במסיבה | צילום: shutterstock_By Rimgaudas Budrys

"למרות דבריה של הרופאה יצא הנאשם בשעה מאוחרת יותר באותו יום בסמוך לשעה 23:00 מהבידוד, והצטרף למסיבה שנערכה במושב הודיה", פורט בכתב האישום, "במסיבה השתתפו כ- 20 אנשים או יותר שחלקם לא חבשו על פניהם מסיכות. הנאשם השתתף במסיבה, ביודעו שהוא חולה קורונה וכי הוא עלול להדביק במחלה אחרים המשתתפים במסיבה ולסכן את חייהם. 

"במעשיו, עשה הנאשם במזיד מעשה העלול להפיץ מחלה שיש בה סכנת נפשות", קבעו בפרקליטות. התיק נחקר ע"י תחנת קרית מלאכי והנאשם שוחרר מהמעצר בתנאים מגבילים. פרקליטות מחוז דרום הגישה בקשה לבית המשפט להאריך את התנאים המגבילים שבהם שוחרר הנאשם.