זוג הורים נעצרו הלילה (חמישי) בחשד להתעללות וגרימת חבלה חמורה לבתם בת 9 חודשים. החקירה במשטרה נפתחה בעקבות דיווח של בית החולים סורוקה בבאר שבע. האם, בת 18 מבאר שבע, והאב, בן 20 מנתניה, מכחישים את החשדות המיוחסים להם ויובאו היום לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בבאר שבע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התינוקת אושפזה ביום שני בבית החולים סורוקה. לאחר סדרת בדיקות שנערכה בתינוקת, הועבר למשטרה דיווח על חשד לעבירות של התעללות. לאחרונה חל שיפור במצבה והיא צפויה להשתחרר היום מבית החולים.

בחודש שעבר הוגש כתב אישום נגד האב יעקוב יוסובוב מאזור אשקלון בגין המתה בקלות דעת של בנו התינוק, כפי שפורסם לראשונה ב-N12. בתחילה נחשדו שני ההורים במעשים, אך לאחר שלא ניתן היה לקבוע בוודאות שהאם ידעה על מעשיו של האב היא שוחררה למעצר בית. האם עדיין חשודה במעורבות בהתעללות.

כתב האישום, שמייחס לאב גם עבירות של תקיפת קטין והתעללות בחסר ישע, מגולל את שרשרת האירועים שהובילה למותו של התינוק. "במהלך השעות בהן היה הנאשם לבד בבית עם בנו התינוק בן ה-4 חודשים, בנסיבות שאינן ידועות בבירור, עשה הנאשם בתינוק מעשה התעללות גופנית, תקף אותו וגרם לו לחבלות חמורות בראשו ולנזק מוחי, אשר הובילו למותו", נכתב.

"בשעה 19:00 בקירוב", פירט כתב האישום, "התקשר הנאשם למד"א ודיווח כי התינוק נחנק מפורמולת החלב ששתה. הוא חיוור, מתקשה לנשום ובקושי פותח את עיניו. מוקדנית מד"א הנחתה את הנאשם כיצד לטפל בתינוק, ובמקביל הוזעק צוות רפואי אל הבית".

"דקות ספורות לאחר מכן", נכתב, "הגיע צוות מד"א אל הבית ומצא את התינוק כשהכרתו מעורפלת, הוא חיוור, אפתי, איבריו שמוטים ועל ראשו סימני חבלה. התינוק הובהל לבית החולים ברזילי באשקלון והוכנס לחדר הלם". בראשו של התינוק נמצאו שטפי דם.